Bugün 3 Aralık 2021, Cuma
Gelenekleri Yaşatan Atlı Gelin ve Damat
Haber Tarihi :27.08.2015
Hüseyin Erer ile Ayla Yılmaz yapılan düğünle yaşamlarını birleştirdiler. Meslektaşımız Gazeteci Hüseyin Erer ile Ayla Yılmaz'ın düğünleri 22 Ağustos 2015 tarihinde Ahlat Köyünde köy geleneklerine göre yapıldı. Eskiden Köylerde yapılan düğünlerde gelin ata binerek gelin giderdi.İşte çiçeği burnunda Erer çifti de bu geleneği yaşatarak,gelin Ayla ata binerek düğün alanına geldi.
Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman
Hüseyin Erer ile Ayla Yılmaz yapılan düğünle yaşamlarını birleştirdiler.Bizde Yusufeli Haber Gazetesi olarak meslektaşımızın düğününe katılarak tebrik edip yerinde görüntü aldık.
Meslektaşımız Gazeteci Hüseyin Erer ile Ayla Yılmaz’ın  düğünleri 22 Ağustos 2015 tarihinde Ahlat Köyünde köy geleneklerine göre yapıldı. Eskiden Köylerde yapılan düğünlerde gelin ata binerek gelin giderdi.İşte çiçeği burnunda Erer çifti de bu geleneği yaşatarak,gelin Ayla ata binerek düğün alanına geldi.At’ın yedeğini ise damat Hüseyin Erer tuttu.Muhteşem bir görüntü ile düğün salonuna gelen çift katılımcılar tarafından alkışlandı.Sahaya inerken havai fişekler atıldı.Tam anlamıyla muhteşem bir düğün oldu.Düğününde Artvin Valisi Kemal Cirit nikah şahidi olurken, genç çiftin nikahını ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıydı. 
Artvin’de faaliyet gösteren Yılmazlar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ve Zehra Yılmaz’ın kızı  Ayla Yılmaz ile Artvin’in tanınmış gazetecilerinden Tüncer ve Hacer Erer’in oğlu  Hüseyin Erer, muhteşem bir  düğün ile hayatlarını birleştirdiler. Ahlat Köyü’nde Erer ailesine ait bahçe aylar öncesinden bu muhteşem düğün için hazırlandı. Şişme oyun parkı kurularak çocukların dahi unutulmadı.
    Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin’den bir çok gazetecisi, iş ve siyaset dünyasının önemli simaları,  ile Yılmaz ve Erer ailelerinin yakınları katıldılar. 
   Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin  kıyacağı nikahta Artvin Valisi Kemal Cirit, Ayla Yılmaz’ın, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Erdoğan Tost ise Hüseyin Erer’in nikah şahitliklerini yaptılar.Belediye Başkanı Kocatepe konuşmasında genç çiftlere tavsiyelerde bulundu. Vali Kemal Cirit, evlilik cüzdanını Ayla Erer’e vererek mutluluklar diledi. 
Takı töreninden önce  Artvin’in tanınmış esnaflarından Özdemir Arslantürk, ‘Yaş Destanı’nı okuyarak güzel bir sürpriz yaptı. Artvin Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinden sonra da takı törenine geçildi.Katılımcılar Artvin halk türküleri eşliğinde horon oynayıp halaylar çektiler. Düğün geç saatlere kadar sürdü.
   Bizde Yusufeli Haber Gazetesi olarak meslektaşımız Hüseyin ve  Ayla Erer çiftine hayat boyu sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Bu haber 4697 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.880 0,00%
  • DOLAR 13,7391 0,55%
  • EURO 15,5625 0,35%
  • ALTIN 777,22 2,09%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!