Bugün 3 Aralık 2021, Cuma
Et Fiyatlarında Şikayet Var
Haber Tarihi :27.08.2015
İlçemizdeki Kasapların belirlenmiş rayiç bedelin üzerinde et sattığı vurgulandı.Yusufeli Esnaf Sanatkarlar Odasına şikayette bulunan vatandaşların bu isteğini dikkate alan Oda Başkanı Turgut Koçoğlu,konu ile ilgili Kaymakamlığa ve Belediye Başkanlığına yazmış olduğu dilekçelere bir yanıt alamadığını ve gereken işlemin yapılmadığını belirtti.
Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman
    Yusufeli ilçe merkezinde Kasaplarda satılan et fiyatlarının  geçerli olan fiyatlarının üzerinde satıldığından dolayı halk bu konuda rahatsızlığını dile getirdi.
İlçemizde et,ekmek,(bardakta) çay vb.gibi temel ihtiyaçların fiyatlarını Esnaf ve Sanatkarlar Odası belirliyor.
    Yusufeli Esnaf Sanatkarlar Odasına şikayette bulunan vatandaşların bu isteğini dikkate alan Oda Başkanı Turgut Koçoğlu,konu ile ilgili    Kaymakamlığa ve Belediye Başkanlığına yazmış olduğu dilekçelere bir yanıt alamadığını ve gereken işlemin yapılmadığını belirtti.  Koçoğlu,Yusufeli Haber Gazetemize konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.
Vatandaşlarımız ilçe merkezinde hizmet veren Kasaplardan almış oldukları et fiyatlarının Oda tarafından verilen rayiç fiyatının üzerinde satıldığını belirtti
ler.Bizde Oda olarak bu konuya gereken hassasiyeti gösterip, Kaymakamlığa ve Belediye Başkanlığına konu ile ilgili dilekçe yazdık. Ancak dilekçelerimize rağmen bu kurumlardan herhangi bir uygulama ve bilgilen dirme olmadı.
Biz Yusufeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak  
15 Temmuz 2015 tarihinde kasapların isteği üzerine yeniden rayiç (fiyat) belirledik.Yaklaşık 40 gün önce ilçemizde belirlemiş olduğumuz et fiyatları şöyle;   Kemikli et 23 TL,Koyun ve Keçi 28 TL,Kıyma 29 TL, ,Kemiksiz et 32 TL dir dedi.İlçemizdeki Kasapların belirlenmiş  rayiç bedelin üzerinde et sattığı vurgulandı.

Bu haber 4090 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.880 0,00%
  • DOLAR 13,7213 0,42%
  • EURO 15,5375 0,19%
  • ALTIN 777,22 2,09%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!