Bugün 28 Ekim 2020, Çarsamba
Vali Doruk,Kamu Yatırımlarını İnceledi
Haber Tarihi :21.06.2020
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kentte yapımı devam eden bazı kamu yatırımlarını yerinde inceledi Vali Doruk beraberindeki Cumhurbaşkanı Başdanış manı İsrafil Kışla ile birlikte ilk olarak Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi olarak kullanılan ek bina onarımını inşaatını inceledi.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

   Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kentte yapımı devam eden bazı kamu yatırımlarını yerinde inceledi. Vali Doruk beraberindeki Cumhurbaşkanı Başdanış manı İsrafil Kışla ile birlikte ilk olarak Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi olarak kullanılan ek bina onarımını inşaatını inceledi.   Doruk ve Kışla,daha sonra inşaat çalışmaları devam eden Yeni Mahalledeki Ağız Diş Sağlığı Merkezi,Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi,Halk Sağlığı Laboratuvarı, Verem Savaş Dispanseri, Fizik Tedavi Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet verecek sağlık kuruluşu hizmet binasında incelemelerde bulundu.  

   Buradaki incelemelerinin ardından Doruk ve Kışla, barajlar kenti Artvin’in turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Artvin Valiliğince projelendirilen ve Borçka Barajı üzerine inşa edilecek tekne turları iskele ve rekreasyon inşaatlarında incelemelerde bulundu. Artvin’in kamu hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanacağını aktaran Doruk, denetlediği kamu yatırımları inşaatlarında gördüğü eksikliklerin giderilmesi için daire amirleri ile yüklenici firma yetkililerine talimat verdi.  

      Vali Doruk’un inceleme lerine Vali Yardım cıları Cevat Uyanık,Hasan Hüsnü Türker, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammet Çakmak,Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ile bazı ilgililer katıldı.BHİM.

Bu haber 873 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.127 -2,22%
  • DOLAR 8,3035 1,45%
  • EURO 9,7459 0,90%
  • ALTIN 507,02 1,07%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!