Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
Y.Ç.P.Anadolu Lisesi Sperli Maske Üretimine Devam Ediyor
Haber Tarihi :16.04.2020
Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bulunan kodlama sınıfında,tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak amacıyla artış gösteren maske talebi için üretime başlanmıştı.Bu maske üretimini arakılsız sürdürüyor.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bulunan kodlama sınıfında,tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak amacıyla artış gösteren maske talebi için üretime başlanmıştı.  

      Türkiye'de yeni tip koronavirüsün görülmesiyle her geçen gün artan maske talebine çözüm bulmak için harekete geçen Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi, kodlama sınıfında bulunan 3 boyutlu yazıcı aracılığıyla "SİPERLİ MASKE" üretme kararı almıştı.İlk etapta üretilen 50 adet Siperli Maske İl Sağlık Müdürlüğü ne gönderilmişti. Daha sonra hazırlanan 50 adet Siperli Maske ise Yusufeli Devlet Hastanesi sağlık personeline verilmişti. Şu an maske üretimi devam etmekte olup; Yusufeli PTT çalışanları için üretilen siperli maskeler Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa BAĞCI tarafından takdim edildi.  

Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa BAĞCIyaptığı açıklamada,koronavirüs enfeksi yonunun Avrupa'da görülmesiyle tıbbi koruyucu ekipmanlara olan talebin her geçen gün giderek arttığına işaret ederek,bu artan talebe kendi imkanlarıyla katkı yapmaya çalıştıklarını söyledi. Üretimimiz devam etmekte olup; Resmi kurumlarımızın tüm çalışanlarına siperli maske verileceğini söyledi.M.Eği.

Bu haber 699 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!