Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
Artvin’de Korona Virüsüne 2 Yeni Vaka Daha Eklendi
Haber Tarihi :09.04.2020
Artvin’de Korona Virüsüne 2 Yeni Vaka Daha Eklendi.İlimiz genelinde Korona virü süyle mücadele bir taraftan sürerken daha önce virüs bulaşan vakaların yakınlarından alınan numunelere yapılan test sonuçlarından yeni vakalar çıkmaya devam ediyor.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Artvin’de Korona Virüsüne 2 Yeni Vaka Daha Eklendi. İlimiz genelinde Korona virüsüyle mücadele bir taraftan sürerken daha önce virüs bulaşan vakaların yakınlarından alınan numunelere yapılan test sonuçlarından yeni vakalar çıkmaya devam ediyor.    Yusufeli İlçesi, Tekkale Köyü’ne İstanbul’dan gelen 58 yaşındaki vatandaşın test sonucu pozitif çıktıktan sonra yakınlarına da test uygulandı. Temasta bulunduğu düşünü len ve karantinaya alınan 2 yakınına yapılan test sonuçları da pozitif çıktı.  

    Böylelikle ilimizdeki vaka sayısı 25’e çıkmış oldu. 25 vakanın 3’ü vefat, 7’si taburcu olurken 15’inin ise tedavisine devam ediliyor. Ayrıca Tekkale Köyü’nden vakaların sık sık pozitif çıkmaya başlamasının ardından Yusufeli Kaymakamlığı’nın talimatıyla Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı bugün itibariyle ilçe giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. Karantina uygulamasının başlayıp başlamamasıyla ilgili İl Hıfzı Sıhha Kurulun dan bilgi bekleniyor. 08 Olay

Bu haber 665 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!