Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
YUSUFELİ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDEN SİPERLİ MASKE ÜRETİMİ
Haber Tarihi :09.04.2020
Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi personelinden oluşan gönüllü ekip,okuldaki kodlama sınıfında,tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak amacıyla artış gösteren maske talebi için üretim yapıyor.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi personelinden oluşan gönüllü ekip,okuldaki kodlama sınıfında,tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak amacıyla artış gösteren maske talebi için üretim yapıyor.   Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde bulunan kodlama sınıfında,tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak amacıyla artış gösteren maske talebi için üretim yapıyor.

   Türkiye'de yeni tip korona virüsün görülmesiyle her geçen gün artan maske talebine çözüm bulmak için harekete geçenYusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi, kodlama sınıfında bulunan 3 boyutlu yazıcı aracılığıyla “SİPERLİ MASKE” üretme kararı aldı.Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan kodlama sınıfında okul yönetiminin aldığı gerekli malzemelerle Siperli Maske üretilmeye başladı.

  İlk etapta üretilen 50 adet Siperli Maske İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi. Daha sonra hazırlanan 50 adet Siperli Maske ise Yusufeli Devlet Hastanesi sağlık personeline verildi.Şu an maske üretimi devam etmekte olup; Yusufeli Aile Hekimliği’ne 13,Yusufeli Toplum Sağlığı’na 3, Yusufeli PTT çalışanlarına 10 ve Yusufeli 112 Acil birimindeki sağlık çalılşanlarına ise 16 adet verilmek üzere maske üretimi devam etmekte. Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP yaptığı açıklamada, koronavirüs enfeksiyonunun Avrupa'da görülmesiyle tıbbi koruyucu ekipmanlara olan talebin her geçen gün giderek arttığına işaret ederek, bu artan talebe kendi imkanlarıyla katkı yapmaya çalıştıklarını söyledi.

       Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa BAĞCI’ya özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eden ALP, ”İlçe Milli Eğitim Müdürlü ğü’nün tüm kademelerindeki çalışanlarımızın özverili gayreti ile bu salgın hastalığa karşı en sıkıntısız şekilde hep beraber ilçemizde mücadele edeceğiz." diye konuştu.m.eğ.

Bu haber 589 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!