Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
YUSUFELİ HALK EĞİTİM MERKEZİ MASKE ÜRETİYOR
Haber Tarihi :09.04.2020
Artvin'in Yusufeli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık personeli ve güvenlik güçleri için maske üretimi başladı.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

   Artvin'in Yusufeli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık personeli ve güvenlik güçleri için maske üretimi başladı. Yusufeli Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan usta öğreticiler, gönüllü olarak maske üretimine başladı.Sağlık personeli ve güvenlik güçleri için haftada bin adet maske üretimi yapmayı hedefleyen usta öğreticiler,ilerleyen zamanlarda üretilen maskeleri vatandaşlara da hediye etmeyi planlıyor.“GEREKİRSE EVDE DE MASKE ÜRETECEĞİZ”.

  Yusufeli Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden ve üretilen maskeleri inceleyen Kaymakam Ömer Faruk Özdemir, “Sağlık personeli ve güvenlik güçlerimizin maske ihtiyacı var.Halk Eğitim Merkezi olarak bu ihtiyacı karşılamak için maske üretimi yapıyoruz. Gönüllülük esasıyla bu işi yürüteceğiz,gerekirse evde de maske üreteceğiz.Halk Eğitim Merkezi' nde,bu çalışmalara devam edeceğiz. Halkımızın,alınan tedbirlere uyması gerekiyor.Salgın küresel, mücadele ulusal.Kendi olağanüstü halilanımızı yapacağız ve sokağa çıkmayacağız.Hastanelerde de tüm tedbirlerimizi aldık” şeklinde konuştu.M.Eğitim.

Bu haber 564 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!