Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
Esnaf Odası Esnafının Yanında
Haber Tarihi :09.04.2020
Yusufeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet B.Özdemir oğlu Koronovirüs dolayısıyla sıkıntı içinde olan esnfalara 4 bin maske ile 150 adet gıda kolisi yardımında bulundu.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

 Yusufeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet B.Özdemiroğlu şu açıklamalarda bulundu;Bu sıkıntılı günler elbette geçecek, komşuluğumuz ve kardeşliğimiz ise baki kalacak. Korona virüs salgını nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı yardım seferberliği kapsamında,bizler de neler yapabiliriz düşüncesiyle yardım faaliyetlerimizi planlamak üzere çalışmalarımıza başladık.

 Biliyorduk ki bu sıkıntılı günler elbette geçecek komşuluğumuz ve kardeşliğimiz ise sonsuza kadar devam edecek.Bizler Esnaf ve Sanatkârın piri Ahi Evran Veli’nin torunlarıyız. Vatan toprağında birlik ve beraberliğin sağlanmasında elimizdeki kısıtlı imkanları seferber ederek her zaman var olduk bundan sonrada var olmaya devam edeceğiz.  

   Yardım kampanyamızın kapsamını önce kararname gereği işyerleri kapalı olan esnafımızla sınırlamıştık.Fakat daha sonra gördük ki işyerleri açık olmasına rağmen ciddi ekonomik sıkıntı çeken esnaf ve sanatkar arkadaş larımız da var.      Böylece yardımcı olmayı planladığımız kitleye imkanlarımız ölçüsünde bu arkadaşla rımızı da dahil ettik. İlk parti olarak temel gıda maddelerinden oluşan bir koli hazırladık ve sağ elin verdiğini sol elin bilmeyeceği titizlikle ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza ulaştırdık.  

     Yine tüm esnafımıza ücretsiz olarak ilk etapta ihtiyaçlarını karşılayacak kadar maske dağıtı yoruz.Çalışmalarımızın ilimiz genelinde tüm taraflarca takdir ve destek gördüğünü ayrıca belirtmek ve herkese teşekkür etmek istiyorum.Nasıl ki sevinçleri paylaşarak çoğaltıyorsak acıları da paylaşarak azaltmaya devam edeceğiz dedi.

Bu haber 557 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!