Bugün 19 Eylül 2020, Cumartesi
KINALIÇAM ORTAOKULUNDA ÖRNEK UYGULAMA
Haber Tarihi :12.03.2020
Yusufeli İlçemize bağlı Kınalıçam Köyü İlk ve Ortaokulu’nda“Uygulama Bahçesi ve Sosyal Market” öğretmenlerimizin çalışmalarıyla hayata geçirildi.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Yusufeli İlçemize bağlı Kınalıçam Köyü İlk ve Ortaokulu’nda“Uygulama Bahçesi ve Sosyal Market” öğretmenlerimizin çalışmalarıyla hayata geçirildi. Fiziki imkanların kısıtlı olmasına aldırış etmeyen Kınalıçam İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenleri uzun uğraşlar sonucunda okul içerisinde bir  uygulama bahçesi bir de  sosyal market oluşturdular.Uygulama bahçesi içerisinde ekim alanları ve birde sera bulunan okulda öğrenciler teneffüslerde ve boş zamanlarında toprakla uğraşarak hem eğlenip öğreniyor hem de üretime katılıyorlar.Okul içerisinde oluşturulan " Sosyal Market " ise öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan.

      İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP Kınalıçam İlk ve Ortaokulu’na  ziyarette bulundular ve  uygulama bahçesindeki serada yapılan ekim çalışmasına katıldılar.    İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Okul idareci ve öğretmenlerini tebrik etti.ACAR " Aslında tamda istediğimiz bu. Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonunda önemli hedeflerin den biri olan ülkemizin her köşesindeki her okulda çocuklarımıza eşit imkanlar sunabilmek.İlimizin Yusufeli ilçesi Kınalıçam Köyü bizim en kırsal yörelerimizden birisi ama okulu görünce burada çocuklara sunu lan imkanları görünce devletimizin gücünü, öğretmenlerimizin yöneticilerimizin özverili çalışmaları sonucu çok güzel eserlerin ortaya çıktığını görüyoruz.

      Kınalıçam İlkokulu ve Ortaokulumuzda öğrencilerimize pırıl pırıl bir ortamda yapar ak, yaşayarak öğrenme imkanı sunuyoruz.Okulun bu hale gelmesinde emeği geçen ilçe yöneticilerimize,okul yöneticilerimize ve saygıdeğer öğretmenlerimize şükranlarımı sunarım. " dedi. Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP “Kınalıçam İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin yaptığı çalışmalar bizleri gururlandırdı.Bu ve buna benzer çalışmaların okullarımızda yapılması okullarımızın çok güçlü potansiyele sahip olduklarının göstergesidir” dedi. ALP ;İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.Mil.Eği.

Bu haber 429 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.112 0,12%
  • DOLAR 7,5616 0,20%
  • EURO 8,9900 0,40%
  • ALTIN 475,43 0,79%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!