Bugün 20 Eylül 2020, Pazar
İYİ Parti 2.Kongresini Yaptı
Haber Tarihi :06.03.2020
Yapılan kongrede Başkan Av.Recep Akyürek güven tazele yerek yeniden İYİ Parti Yusufeli ilçe başkanı seçildi.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

Yapılan kongrede Başkan Av.Recep Akyürek güven tazeleyerek yeniden İYİ Parti Yusufeli ilçe başkanı seçildi.  Yapılan İYİ Parti 2.Olağan Kongresine, İYİ Parti İl Başkanı Necati Kaşıkçı, İYİ Parti İlçe Başkanları, Demokrat Parti Yusufeli İlçe Başkanı Ahmet Keleş, Saadet Parti Yusufeli İlçe Başkanı Mustafa Gürsoy,Sivil Toplum Kurumları temsilcileri, İYİ Partili delege ve üyeleri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.  

     Kongrede verilen önerge ile Kongre divan başkanlığına Mahmut Kaçmaz seçildi.   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu ve gelir gider hesapları okunarak oy birliği ile ibra edildi. Kongrede partililerin desteğini alarak yeniden seçilen Av.Recep Akyürek,’’Yusufeli İyi Partinin 2.olağan Kongre sini yapıyoruz,tek aday olarak yönetimimle seçime girdik. Hedeflerimiz Yusufeli halkının istekleri ve talepleri doğrultusunda en doğrusunu yapabilecek sistemi oluşturmaktır.  

     Bizim beklentimiz halkımı zın huzuru,refahı ve mutluluğudur.Halkımız neyi isterse o yönde siyaset yolu izleyeceğiz inşallah.İdlib’te şehitlerimiz var içimiz yanıyor bunun için kongremizde gündemimizi değiştirip siyasi konuşmalar bölümünü kaldırdık.   Gün birlik olma günüdür. İktidarın doğruları vardır yanlışları vardır ama şuan bunları konuşma zamanı değildir.Biz bu bilinçle siyasetimizi yapıyoruz.Biz doğrularımızı zamanı geldiğinde en yüksek sesle söyleyeceğiz ama şimdi Askerimizle,Devletimizle, Milletimizle tek yürek olma zamanıdır.Biz Ordumuzun, Milletimizin,Devletimizin son damla kanımıza kadar arkasındayız.’’ dedi.

 28 Şubat 2020’de yapılan İYİ Parti Yusufeli Teşkilatı İlçe Kongresinde Suriye’nin İdlip şehrinde şehit olan 33 askelerimiz için kur’anı kerim okutulup dua yapıldı. .Kongerin gündeminde bulunan siyasi konuşmalar oy birliğiyle gündemden çıkarılarak siyasi konuşmalar yapılmadı.İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’im mesajını Recep Akyürek okuyarak partilelerle paylaştı.Partinin mevcut Yusufeli İlçe Başkanı Av.Recep Akyürek tek listeyle seçime girerek yeniden İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı seçildi. Partinin asıl yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

1-Ali Yıldırım

2-Songül Çil

3-Dilek Meral Ay

4-Faruk Aydın

5- Ömer Boyacı

6- Mustafa Çil

7-Aslan Gündüz

8-Ferdiye İspirli

9-Mahmut Kaçmaz

10-Meltem Kaçmaz

11-Yücel Kaya

12-Ömer Köse

13-Mehmet Özalp

14-Burak Özer

15-İrfan Sarğun

16-Erdal Tüysüz

17- Ali Uyumaz

18- Sultan Uzun

19-İbrahim Demirkıran

20-Yusuf Çakmak

Yedek üyeler.

1- Sinan Avcı

2-Hasan Aydın

3- Coşkun Balcı

4-Adnan Bozkurt

5-Aytekin Coşkun

6-Şükrü Gören

7-Bilginer Işık

8-Hasan Taşçı

9- Hasan Yılmaz

10-.............................

11-Nejdet Yiğit

12- Yunus Akyürek

13-Mehmet Alkan

14-Hasan Derdiyok

15-Adem Ocak

16- Ahmet Piçakçı

17-Aziz Polat

18-Ülgen Polat

19- Hürrem Şahna

20-Mehmet Tosun’dan oluştu.

Bu haber 466 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.112 0,12%
  • DOLAR 7,5616 0,20%
  • EURO 8,9900 0,40%
  • ALTIN 475,43 0,79%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!