Bugün 5 Ağustos 2020, Çarsamba
YUSUFELİ'NDE İHMAL KAZASI
Haber Tarihi :13.02.2020
Yusufeli Dereiçi Köyü yolunda meydana gelen kaza yürekleri ağza getirdi.Dereiçi Köyü yoluna yakın yerde çalışma yapan şitket burada dinamit patlatarak kayaları parçaladı.Ancak patlatma öncesi alması gereken önlemi almadı. Patlatma sırasında alana giren aracın üstüne adeta taşlar yağdı.Şans eseri araç içindeki 4 kişi yaralı kurtulurken,araç ise perte çıktı.Yaralanan Mehmet Zeki Şahin,Şevki Şahin,Muammer Ündöken ve Yusuf Aydın Yusufeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Yusufeli Dereiçi Köyü yolunda meydana gelen kaza yürekleri ağza getirdi.Dereiçi Köyü yoluna yakın yerde çalışma yapan şitket burada dinamit patlatarak kayaları parçaladı. Ancak patlatma öncesi alması gereken önlemi almadı. Patlatma sırasında alana giren aracın üstüne adeta taşlar yağdı.Şans eseri araç içindeki 4 kişi yaralı kurtulurken,araç ise perte çıktı.Yaralanan Mehmet Zeki Şahin,Şevki Şahin,Muammer Ündöken ve Yusuf Aydın Yusufeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi.

   Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir,böylesine büyük bir kazanın yaralı olarak atlatılmasının büyük bir şans olduğunu,ortada ihmal durumunun gözüktüğünü,yapılacak soruşturma ile olayın adli mercilere gideceğini söyleyerek, kaza geçiren köylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.   Vatandaşlar ise genel anlamda LİMAK’ın gerek Baraj çalışmalarında gerek baraj alanı dışında ki çalışmalarda doğaya,çevreye ve insana saygılı çalışma yapmadığını, yeterince güvenlik önlemi almadığını,şikâyetleri de önemsemediğini dile getirerek yetkililerden gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.Olayın ardından olay yerine giden gazeteci Yusufeli’nin Sesi gazetesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yücel Kaya,“Olay 8 Şubat 2020 Cumartesi günü sabah Saat 09:00-10:00  arası meydana geliyor.   Bize haber gelir gelmez olay yerine gittim. Gerçekten taşların arasındaki aracı görünce,buradan insanların sağ çıkmasını mucize olarak değerlendirdim.  

    Tabii ki burada ihmal olduğu açıktır.Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir geldi. Köylülerle konuştu.Halkın yüzde yüz haklı olduğunu, çalışmaların daha dikkatli yapılması gerektiğine vurgu yaptı.Ben, Yusufeli’nin Sesi Gazetesindeyim.Sürekli bu tür haberlerle sorunlara dikkat çekiyorum.Yusufeli Vadisi ve Yusufeli adeta şantiye alanı.Yollarımızda bizim araçlardan çok şantiye kamyonları, iş makineleri geziyor. Bu da karayolunda tehlikeyi artıyor,toz toprak,gürültü var. Şirketlerin daha dikkatli olması gerekir.   Doğaya, insana,çevreye saygılı olmaları gerekir. Yusufeli Halkı bunu istiyor. Böylesine büyük bir kazayı atlatan yaralılarımıza geçmiş olsun diyor, bu ihmalden kaynaklı kazayı takip edeceğimizi Yusufeli halkına duyuruyorum.”dedi.  

   Vatandaşlar,Yüklenici firma 2013 yılından beri o şekilde çalıştığını doğaya çevreye insana saygının olmadığını ve her zaman bu korku ile gelip geçtiklerini dile getirerek: " Yusufeli baraj inşaatı 2013 yılında başladığı nokta o günden beri biz Yusufeli halkı toz toprak gürültü içinde kalıyoruz.   Biz her zaman devletin yanındayız devlet için millet için yapılan yatırımlara çalışmalara her zaman destek oluruz.  

   Ancak Limak doğaya insana çevreye saygılı ve dikkatli çalışma yapmıyor. Biz her gün böyle tehlikelerle karşı karşıya kalıyoruz. Artvin’e giderken gelirken, özellikle gövde inşaatının yanındaki büyük tünelden toz toprak içinde gelip geçiyoruz. Bütün tozları yutuyoruz. Koskoca firma istese her gün  sulama yaptıramaz mı,ama yaptırmıyor. Bugün de bu olay yaşanmış patlatma yapılacağı yer dört bir tarafı kontrol altına alınıp geçiş noktalarına görevliler bulundurularak uyarı yapılmaz mı? Gördüğünüz gibi bir araç tam patlatmanın yapıldığı yerin ortasında kalmış. Allah saklamış verilmiş sadakaları varmış daha kötüsü de olabilirdi.

  Biz yetkililerden bu şirketin uyarılarak daha dikkatli çalışmasının sağlamasını istiyoruz. Sayın kaymakamımız olay yerine gelerek bize geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştur. Kendilerine teşekkür ediyoruz.Umarız bir daha böyle bir şey yaşanmaz Yaralı hemşehrilerimize geçmiş olsun diyoruz Biz yetkililerimizden Yusufeline sahip çıksınlar yeter. Biz başka bir şey istemiyoruz.” şeklinde duygularını dile getirdi.            Haber:Sami Özçelik.

Bu haber 1147 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.092 0,41%
  • DOLAR 7,0118 1,64%
  • EURO 8,3524 2,29%
  • ALTIN 459,98 2,92%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!