Bugün 29 Şubat 2020, Cumartesi
BELEDİYE KADIN MECLİSİ GENEL KURULU YAPILDI
Haber Tarihi :28.12.2019
22 Aralık Pazar günü belediye Kadın Sanat ve Kültürevi’nde Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi olağan genel kurulu yapıldı.

 Yusufeli Haber Çoruh'un Sesi:

Yusufeli Belediyesi,ilçede yaşayan kadınların,toplumsal yaşamın,üretim, iş,siyaset,kültür,sanat ve benzeri alanlarında söz sahibi olmaları, kadınların ihtiyaçlarından ve sorunlarından yola çıkarak taleplerinin belirlenmesi,çözümler ve politikalar üretilmesinde aktif rol almaları ve projelerin yetkili birimlere ulaştırılmasında etkin olarak temsil edilmeleri için ilçeyi yönetenlere proje,öneri,teklif önermeyi hedefleyen Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi’ni kurdu.  

   22 Aralık Pazar günü belediye Kadın Sanat ve Kültürevi’nde Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi olağan genel kurulu yapıldı.Kültür ve Sanat, Eğitim ve Bilgilendirme, Sosyal Hizmetler ve Yardımlaşma Komisyonların kurulduğu genel kurulda yapılan açık oylamayla Kadın Meclisi Başkanı Hafize TEKİN oldu.Kadın Meclisi genel kurulunun her mahalleden sivil toplum örgütünden ve siyasi partilerden üye istenerek oluşturuldu.Her yıl Ocak ayında genel kurul yapılacak olan çalışma grubuna üyelik gönüllülük esasına dayanıyor.Belediye yönetimine sorunlar ve çözüm önerileri konusunda danışmanlık yaparak etkinliklerde bulunacak.

     Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi 13.12.2019 Cuma günü yapılan Olağan Meclis toplantısı sonrasında resmi olarak kuruldu. Divan Başkanlığına seçilen Yusufeli Belediyesi Meclis üyesi Derya YİĞİT yaptığı konuşmada, “İlçede yaşayan kadınların sorunların tespit edip,çözüm önerileri sunmak, kadınların, projeler üretmede aktif rol almalarını ve bu projelerin yetkili makamlara iletilmesinde etkili çoğunluk olarak temsil edilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.     Milli ve manevi değerlerine, gelenek ve göreneklerine ve tüm toplumsal değerlerine sahip çıkan bir kuşağın yetişmesi için her türlü çalışmaya katkı vermek biz kadınların görevidir.Kadın meclisimizde sizlerle birlikte ilçemiz için ne yapabilirizi konuşacağız.Meclisimizin tüm kadınlarımıza ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

  Programda konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, “Yusufeli olarak geçtiğimiz bu süreçte toplumun her kesiminin katkısına ihtiyacımız var.Bu amaçla Gençlik Meclisi,Şehir Meclisi ve bugün içinde bulunduğumuz Kadın Meclisi projelerimizle vatandaşlarımızın katkı ve önerileri alacağız.    

  Gelenek,görenekleriyle toplumumuzun tüm değerlerine sahip çıkarak sizlerin Yusufeli için yapacağı,söyleyeceği çok şeyi olduğuna inanıyorum. Sizlerin bugün burada kuracağınız komsiyonlar marifetiyle toplumun her kesimine dokunacağına inanıyorum. Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor,başarılar diliyorum. “dedi.Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu ’nun77. Maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

    Kadın Meclisi genel kurulunun her mahalleden sivil toplum örgütünden ve siyasi partiden üye istenerek oluşturuldu.Her yıl Ocak ayında genel kurul yapılacak olan çalışma grubu yönetmeliği çerçevesinde faaliyet gösterecek. Önceki yıllarda faaliyet gösteren Kadın Meclisi Çalışma Grubu; konferans,seminer,meslek edindirme sosyal yardım gibi alanlarda etkinliklerde bulunarak belediyenin kadınlara özel olarak faaliyete geçirdiği Kadın Sanat ve Kültürevi’ni etkin bir şekilde kullanıyorlar.Y.B.

Bu haber 283 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 105.994 -4,01%
  • DOLAR 6,2326 0,52%
  • EURO 6,8844 0,92%
  • ALTIN 317,14 -2,79%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!