Bugün 29 Şubat 2020, Cumartesi
YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN AÇIKLAMA
Haber Tarihi :19.12.2019
Yeniden Refah Partisi Yusufeli İlçe Başkanlığı tarafından 13 Aralık 2019’da Yusufeli Merkez Yeni Camiide Cuma namazının akabinde Doğu Türkistan’da yaşanan zulüme karşı basın açıklaması yaptı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman  

 Yeniden Refah Partisi Yusufeli İlçe Başkanlığı tarafından 13 Aralık 2019’da Yusufeli Merkez  Camiide Cuma namazının akabinde Doğu Türkistan’da yaşanan zulüme karşı basın açıklaması yaparak şunları dile getirdi;Kardeşler,bizler Doğu Türkis tan’da yaşanan zulümlere karşı sessiz kalmamak için Anadolu’ nun,İstanbul’un,Türkiye’nin,Doğu Türkistan’ın bağımsızlık mücadelesini zalimlere karşı direnişinin yanında olduğunu haykırmak için toplandık. Kardeşler,biz bir ümmetiz.Kudüs ve Filistin ne kadar bu ümmetin ferdi,Arakan,Moro ne kadar ferdi ise Doğu Türkistan’da bu ümmetin o kadar ferdidir.

 Yeniden Refah Partisi Yusufeli İlçe Başkanlığı Doğu Türkistan için yapmış olduğu  basın açıklamasına şöyle devam etti;Doğu Türkistan’ı asla Filistin’ den, Arakan’dan,Moro’dan,Patani’den ayıramayız.Nasıl Ayıralım? Zihinlerinizi yoklayan.Hepimiz  Saltuj Buğra Han’ın ismiyle büyüdük.Aramızda Urumçi’yi, Kaşkar’ı bilmeyen yoktur.Doğu Türkistan tıpkı gönül coprafya mızda İstanbul gibi,Konya  gibi yeri vardır.  

  Biz Doğu Türkistan’ı Anadolu’ dan ayıramayız.Doğu Türkistan ’da son yüz yılın en büyük vahşetlerinden biri,emrolunduğu gibi dostdoğru ol ayetinin dusturunca hareket eden,kafire karşı kaya gibi sert,zulme karşı bir elif gibi dimdik duran sabah namazı devrimi’nin yiğitleri ve Doğu Türkistan gönüldaşları, Doğu Türkistan’da Çin zulmüne karşı varlık mücadelesinde olan Doğu Türkistalı kardeşlerimize destek olmak için bu Cuma namazı sonrası burada toplandınız.  

   Allah hepinizden razi olsun. Doğu Türkistan’daki zulüm sadece Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yapılan bir zulüm değildir.Bu zulüm bütün insanlığa yapılan bir zulümdür. Bu zulüm Türk olmayı, müslüman olamayı ve de insan olmayı yasakladı Hani biz Allah’ın kardeşler kıldığı,iman etmedik çe cennete giremeyen,bir birini sevmedikçe iman etmiş sayılmayan müminlerdik.Nerdesiniz niçin sesiniz çıkmıyor.Ü

   zerinizdeki bu ölü toprağı nedir? Eğer toplama kamplarında işkencesine beni öldürün diye yalvarmak zorunda kalan müslüman kardeşimizin feryadı yüreğinizi yakmıyorsa,eğer bir çinli ile evlenmek zorunda bırakılan kız kardeşinizin feryadı gece rüyanızı bölmüyor,sizi uykularınızdan uyandırmıyorsa dikkat edin;tehlike olan imanı nızdır.  

       Birde bunca zulüme karşı sessiz kalmanın yanında bizi ve sizin gibi yürekli insanları suçlayanlar var.Bunların bir kısmı Çin’in paralı askerleri. Onların hiç bir önemi yok:ama ne yazık ki Allah’a ve ahiret gününe iman ettiğini söyleyen, müslimanlık iddiasında olan ve Çin’in bu yalanlarına ortak olanlar var.    Bir Köşede ağlayacağına bizleri suçluyorlar. Allah’ım mil yonlarca kardeşinin şaadeetinin yerine zalim Çin’in yalanlarını tercih eden herkesi sanana havele ediyoruz.

Bu haber 628 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 105.994 -4,01%
  • DOLAR 6,2326 0,52%
  • EURO 6,8844 0,92%
  • ALTIN 317,14 -2,79%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!