Bugün 5 Ağustos 2020, Çarsamba
YUSUFELİ BELEDİYESİ GENÇLİK MECLİSİ KURULDU
Haber Tarihi :19.12.2019
Yusufeli Belediyesi,Yusufeli gençlerine yönelik vaatlerinden olan bir projeyi daha hayata geçirdi.Uzun zamandır Yusufeli Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan ve alt yapı çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi 13.12.2019 Cuma günü yapılan Olağan Meclis toplantısı sonrasında resmi olarak kuruldu.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:  

 Yusufeli Belediyesi,Yusufeli gençlerine yönelik vaatlerinden olan bir projeyi daha hayata geçirdi.Uzun zamandır Yusufeli Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan ve alt yapı çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi 13.12.2019 Cuma günü yapılan Olağan Meclis toplantısı sonrasında resmi olarak kuruldu.  

      Belediye Gençlik Meclisi, 5393 sayılı Belediye kanununu 77. Mad desine dayanılarak hazırlanmıştır. Belediye Meclisinin 02.07.2019 tarih ve 33 sayışı kararı gereği, Kültür ve Sosyal İşler Müdür lüğü koordinesinde,meclis üyeleri İsmail Hakkı TEKİN, Burhan SAĞLAM ve Sefa GENÇER’den oluşan komisyon tarafından hazırlanan Gençlik Meclisi Çalışma Grubu Yönet me liği,5393 Sayılı Kanun’un 15. Mad desinin b) Bendi ile 18.Maddesinin (m) Bendine istinaden oy birliği ile kabul edilmiştir.Gençlik Meclisi Çalışma Grubu Yönetmeliğinde Gençlik Meclisi; katılımcılık, sürdürülebilirlik,yaşanabilirlik,kentsel hakların geliştirilmesi; hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında, düşüncelerini açıkça söyleyebilme,çözüm üretebilme, kara alabilme ve uygulayabilme mekanizmaları geliştirmeyi sağlayan ve kendi sorularına sahip çıkmalarını özendiren demokratik bir platformdur.

  Gençlik Meclisi; gençlerin, meclis çatısı altında yaratılan uzlaşma ortamı içerisinde;dil,din,ırk,kültür, sınıf,eğitim ve cinsiyet farkı gözetmeksizin,kentimizin sürdürü lebilir,gelişiminin temelini oluşturacak politikaların üretilmesine ve öncelikle sorunların belirlenerek, bunları yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi katkıda bulunmaları sağlar.Gençlik Meclisi’ne üye nasıl olunur? Belediye Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğünce yürütülen üye işlemleri; -16-30 yaş arasında olmak -Başvuru formunu doldurmak (18yaşında küçükler için velisinin izni gerekir) yeterlidir.    Yusufeli Belediyesi tarafından, toplumun her kesimine hitap edebilecek,demokratik,katılımcı, özgün,paylaşımcı,dinamik ve duyarlı bir platform oluşturulmak amacıyla kurulan gençlik meclisi bu hafta olağan kurulunu gerçekleştirdi Kurul toplantısına Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak Belediye Meclis Üyesi Av. İsmail Hakkı TEKİN katıldı.      Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN yapmış olduğu konuşmada;”Yusufeli’nin içinden geçtiği bu zor süreçte bu ilçenin geleceği için Yusufeli gençliğinin fikirlerinin bizim için çok önemli olduğunu biliyoruz.Bu süreçte hem ilçe gençliğinin fikirlerini almak hem de ilçemizde ki bütün gençlere ulaşıp onlara hizmet edebilmek, çalışabilecekleri ortamlar hazırlayabilmek ve onlarla birlikte hareket edebilmek adına bu projeyi hayata geçirdik.  

     Ben inanıyorum ki gençlik meclisi mizle beraber ilçede gençlik çalışmaları noktasındaki boşlukları dolduracak ve çok farklı kesimlerden aramıza katılan kardeşlerimizin de fikirleriyle ilçemize güzel hizmetlerde bulunacağız.Bu projenin hayata geçmesinde başta belediye meclis üyelerimiz ve belediye personelimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyor,gençlerimize yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum.” dedi.  

   9 Aralık Salı günü yapılan 50 civarında gençle gerçekleştirilen olağan kurulda Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi, Yusufeli’nde toplumun her kesiminden gencin katılım sağlaması ve görüşlerini dile getirmesi açısından büyük önem taşıyor. Yusufeli Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Erkin TOKGÖZ tarafından yürütülen ilk kurulda,Yusufeli Gençlik Meclisi, Yönetim Kurulu,Denetleme Kurulu ’nun yanı sıra meclis işleyiş tarzı, faaliyet alanları,komisyon ve grup çalışmaları üzerine teknik meseleler konuşulurken,aynı zamanda Yusufeli gençliğinin sorunları, gençliğe dair yapılacak çalışmalar, yeni yerleşim yerine dair gençlerin talepleri,gençlere yönelik iş imkânları ve eğitim hayatına devam gençlerin talepleri gibi birçok mesele konuşuldu.

      Kurul kendi temsilcilerini belirlemek üzere seçime gitti. Yapılan seçim sonrasında; Belediye Gençlik Meclisi Başkanı:  Ramazan ÇAKAL  Meclis Başkan Vekili      :Abdurrahman TOSUN   Meclis Sekreter: Kadir KORUK  Yönetim Kurulu Üyeleri: İsmail GENÇ,Faruk KURT, Muhammed Can GÜNGÖR, Davut KILIÇ,Selim Can MEYDAN, Yunus Yasir TEKİN, Denetleme Kurulu: Kadir YILMAZ, İbrahim Kürşat DOĞRU olarak belirledi. Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclis Başkanı Ramazan ÇAKAL ve yönetim kurulu üyeleri,16 Aralık 2019’da Salı günü Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN’i makamında ziyaret etti.Ziyarette Başkan AYTEKİN’e, Gençlik meclisinin işleyişi  hakkında bilgi veren Meclis Başkanı ÇAKAL desteklerinden dolayı teşekkür etti.Y.B.      

Bu haber 578 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.092 0,43%
  • DOLAR 7,0240 1,81%
  • EURO 8,3695 2,50%
  • ALTIN 460,39 3,01%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!