Bugün 5 Haziran 2020, Cuma
Gaziler Günü Kutlandı
Haber Tarihi :28.09.2019
19 Eylül Gaziler Günü Yusufeli ilçemizde de kutlandı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman  

19 Eylül Gaziler Günü Yusufeli ilçemizde de kutlandı. Programa ilçe protokolu ile şehit yakınları,gaziler ile vatandaşlar katıldı.Atatürk anıtına çeleg sunu mu,saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından günün önem ve anlamını beliren konuşmayı Jandarma Assubay Çavuş Ömer Gülce yaptı.Gülce konuşmasında şunları kaydetti;Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atattürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile meraşellik rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesinin 98.yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz.Bugün,Türkiye Cumhuriteti’nin yanı sıra,Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varoluş mücedelesinde ve iç güvenlik harekatı sonucunda kazanılan gazilerimizi onurlandırdığımız gündür.  

   Gaziler günü,canlarını bu aziz ulusa adayan tüm gazilerimize kutlu olsun.Bizi bu mutlu günle onurlandıran herkese şükranlarımızı sunarız.Dün olduğu gibi bugünde, aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya,canımızı feda etmeye hazırız.Bizim için vatan savunmasında şehit olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit Nurlanmış,gazi onurlanmış askerdir. Gaziliğin devlet ve millet nezdindeki en büyük önemi,Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından gazilik ünvanı tevcih edilmesi üzerine şu ifadeler yer almaktadır.Kahraman Türk Ordusu sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferi millet tarafından  takdimine dalelet eden bu ünvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.  

   Bu günde bizlerle beraber olarak mutluluğumuzu paylaşan sizlere, tüm gaziler olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurunda saygı ile eğilir kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarız. Kur’an ı kerim okundu,Asker ve öğrencilerin günün anlamına uygun olan okudukları şiirle program burada sona ererken, gazi ve şehit yakınlarıyla birlikte öğlen yemeği yenildi.

Bu haber 394 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!