Bugün 30 Ocak 2020, Perşembe
Kaymakam Kaykaç Coşkulu Uğurlandı
Haber Tarihi :06.09.2019
Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç ilçemizden 30.8.2019’da ayrıldı.İki yıldır ilçemizde görev yapan Kaymakam Kaykaç Erzincan’ın Refahiye ilçesine tayini çıkmasından dolayı,verilen veda yemeğinde yaptığı konuşmasıyla ilçemizden yeni görev yerine gitmek için ayrıldı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman    

     İki yıldır Yusufeli ilçemizde görev yapan Kaymakam Eyüp Kaykaç Erzincan’ın Refahiye ilçesine tayini çıkamasından dolayı ilçemizden ayrıldı.   Kaymakama verilen veda yemeğine katılım çok yoğundu.İlçemizde bulunan Hacioğlu Cağ Döner Lokan tasına 28.8.2019’da verilen veda yemeğine;Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak,İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç,Ak Parti ilçe Başkanı Abdul Baki Kayacan,diğer siyasi parti ilçe başkanları,daire amirleri,çok sayıda eski ve yeni köy muhtarları ile ilçe esnafı olmak üzere yaklaşık üçyüz kişi katıldı.    

     Yemeğin ardından veda konuşmalarına geçildi.İlçe kaymakamı Eyüp kaykaç yaptığı konuşmasında şunları söyledi; Cümleten hayırlı akşamlar. Protokol u saymayacak geldi ğiniz için hepinize teşekkür ederim:hepiniz çok kıymet lisiniz. Ayaklarınıza sağlık diyorum,hepinizi saygıyla selamlıyorum.İki yıl Yusufeli'nde görev yaptım.Tabi her konuşmadan önce kafamda tasarılar çıkarır dım ama,şuan çokta tasarlayıp konuşacak pozisyonda olmuyor.Bir çok anı biriktirdim.Bir çok deneyim biriktirdiğime inanıyorum burada.Çünkü Türkiye'nin dokuz yüz küsür ilçesinde Yusufeli çok ap ayrı bir yer.Baraj olmasıyla özel sektörle yakın çalışmasıyla belki böyle bir ilçe olmayacak.

   Kaymakam Eyüp Kaykaç konuşmasını şöyle sürdürdü; Baraj olmasıyla özel sektörle yakın çalışmasıyla belki böyle bir ilçe olmayacak.Yusufeli'nde neşeli ve acı anlarımda oldu.Ama Yusufeli hep yanımda oldu.Bizim meslekte karşılanırken kalabalık oluyor.Ama asıl kişinin izlenimi giderken ki kalabalıktır.Beni karşılandığımdan daha çok bir kalabalıkla uğurladığınız için çok çok teşekkür ediyorum.    Kendimi zor bir insan olarak görüyorum.Özel hayatımda da meslek hayatımda da zor bir kişiliğim var.Bu zorluğuma rağmen bana katlandığınız içinde Belediye başkanıma,encümenlerime,siyasi parti  başkanlarına ,muhtarlarıma,daire amirlerime,mesai arkadaşlarıma  ayriyeten teşekkür ediyorum.Çünkü katlanılması zor bir insanım.Bunu çok iyi biliyorum.Yeri gelmiş kırmış olabilirim,yeri gelmiş üzmüş olabilirim,o yüzden tek tek helallaşma dan gitmek istemiyorum.

     Kırgınlıklar kalsın istemiyorum.Tabi Hz.Ömer'in  medeniyetimizin idareci simgelerinden bir şahıs olarak meşhur bir sözünü kullanacam,Allah beni sizinle sizide benimle imtihan etti. İnşallah her işimizde imtihanı kazananlardan oluruz.Çünkü bu iki senede bir birimize hakkımız,hukukumuz  geçti. Ben mülki idare mesleği olarak sayın Cumhurbaşka nımızın ilçede temsilcisi olarak bir teşekkürü Yusufelililere borç biliyorum.Yusufeli geçmişini feda ederek  geleceğini inşa etmeye çalışyor.Bu okadar duygusal bir fedakarlık ki ben devletin temsilcisi olarak hepinize ve burada olmayan tüm Yusufelili hemşerilerimize şükran borçluyum.Nasıl ki şuan sınırlarımızı koruyan   askerlerimiz canıyla vatan savunması yapıyorsa,kamu kurumları nasıl bir şeyler yapmaya çalışıyorsa Yusufelili vatandaşların her biri de  bu memlekete bu şekliyle hizmet ediyor.  

    Bu hizmeti de geçmişini suyun altında bırakarak yapıyor.O yüzden 81 vilaye tin  82 milyonun size emeği var.Sizin onların üzerinde hakkınızın olduğunu düşünüyorum.Sizlerin fedakarlığı ölçülemez. Devletim adına hepinize saygı duyuyor teşekkür ediyorum.İkinci bir teşekkür zor kişiliğime rağmen şahsıma göstermiş olduğunuz anlayış. Sevgi ve anlayışınızdan dolayı da şahsım adına teşekkür ediyorum.Hakkınızı helal edin.  

     Refahiye yolunuzun üstü hepinizi canı gönülden bekliyorum.Buraya gelmekle beni onure ettiniz.Refahiye ye geldiğinizde bu benim için paha biçilemez bir hediye olacaktır.Çok çok teşekkür ediyorum Allah'a emanet olun tek tek vedalaşacam  sağolun. Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebübekir Alp yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;Sayın kaymakamım değerli katılımcılar,hepinize iyi akşamlar diliyorum.Kaymakamımız iki yıldır ilçemizde güzel hizmetlerde bulundu.Bu veda yemeğine teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ahenk içerisinde çalışma yapmamıza müsaade ettiği için sayın kaymakamımıza teşekkür ediyorum.İlçemize iki yıl içerisinde güzel hizmetler yaptığına şahit olduk.

    Gittiği Refahiye ilçesinde de güzel hizmetler yapacağına inanıyorum.Kaymakamımız mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştı. Hepimize destek oldu.Kurum amirleri adına kendilerine teşekkür ediyorum.  Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak konuşmasında şunları dile getirdi; Sayın kaymakamım, Belediye başkanım,daire amirlerim,değerli muhtarlarım,değerli şehit aileleri hepinize saygılar sunuyorum.Kaymakamımızın veda yemeğinde hüzünlü bir gecede sözü de fazla uzatmak ta istemiyorum ama,bu iki yıl içerisinde her şeyi anlatmanın mümkün atı yok sadece kaymakam beyin bir cümlesini söyleyecem,biz il dışındaki bir programa kaymakam beyle katıldığımız zaman  kaymakam beye soruyorlar Yusufeli nasıl bir yer memnun musun. Kaymakam beyde dedi ki Rize'nin çayı meşhurdur, Çorum'un Leblebisi meşhurdur,yani her yerin bir meşhur bir şeyi vardır.Yusufeli'nin de insanı meşhurdur.Bu cümleden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun cümleten iyi akşamlar diliyorum.

    Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;Sayın kaymakamım değerli ilçe başkanlarım,hanımefendiler,beyefendiler öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.Hayat kıvrım kıvrım akıyor.Özellikle de devlet memurlarında vatanın her yerinde hizmet etmeye de mec bur kılıyor.Bu bir yönüyle hakikaten avantaj.Ben daha önce başka vedalarda da ifade ettiğim bir şey var kamu hizmeti görenlerin  bir yerden diğer yere gitmeleri müminin tövbesine benziyor.Çünkü oturduğunuz,çalıştığınız yerde yaptığınız işte zaman zaman  eksikleriniz,yanlışlarınız,doğrularınız oluyor bir şeyler üretiyorsunuz.Tayin dolayısıyla kendinizi yeniden kurmak yeni başlangıçlar yapmak  ihtiyacınız oluyor.

        Mutlaka ayrılıklarda orada oluşan dostluklar insanın bir takım hatıralarını bırakması sevinçler,hüzünler, dargınlıklar mutlaka kalıyor geride.Yeni başlangıçlar her zaman yeni ümitler getiriyor.Dolayısıyla sayın kaymakamımız için yeni ümitlerin,yeni beklentilerin,yeni hizmetlerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.Tabi ilçede birlikte çalıştığımız süre içerisinde ilçemizin çok önemli sıkıntıları sorunları var.Bu sorunları birlikte değişik ortamlarda ifade ederken,çalışırken tayin ederken hakikaten ağız birliği yapmaya gayret ettik bu süreç içerisinde.

       Bundan önce gönderdiğimiz iki kaymakamız hak sahipliği konusunda katkıları olmuştu. Sayın kaymakamımızın da  ikinci adres konusunda katkıları oldu.Bu yaklaşık yüz ailenin hak sahibi olması demek. Kaymakamımızın bu hak sahipliğinde,köylerimizde,dağında,taşında emekleri var ben bu emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum.        

     Kaymakamımızın daha yaşı genç  ülkemizin çeşitli yerlerinde daha çok hizmetleri olacak.Yusufeli'nden bir hatırası var evladı Yusufeli doğumlu.Eşi hanımefendi ile birlikte nice mutlu yıllar diliyorum,yolu bahtı açık olsun.Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.Allah utandıracak bir iş içerisinde olmadan onu korusun diyorum.Buraya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.  Eyüp KAYKAÇ 1987 yılında Malatya İli Darende İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Balıkesir’ de, ortaöğrenimini İstanbul’ da tamamladı. 2005 – 2007 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler Ön Lisans, 2007 – 2010 yıllarında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden ve ayrıca aynı yıl Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı.  

        2011 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl stajını Mersin’ de, teftiş stajını Manisa’ da, refiklik stajını Kırşehir-Mucur, Edirne -Uzunköprü İlçelerinde tamamladı. Manisa- Selendi ve Bilecik – Pazaryeri İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arası Çorum-Uğurludağ Kaymakamı olarak görev yaptı.     Amerika Birleşik Devlet leri’ nde bir yıl süreyle Virginia Commonwealth University’ de İngilizce dil eğitimi aldı. Bu dönemde Newyork Başkonsolosluğu’ nda Büyükelçilik stajını tamamladı ve Amerika Kamu Yönetimi üzerine incelemelerde bulundu.  Rize Kalkandere Kaymakam lığındaki görevini tamamlayan Kaymakamımız  Eyüp KAYKAÇ, 20.08.2017 tarih ve 2017/345 Sayılı Müşterek Kararname ile İlçemize atanarak  22.09.2017 tarihinde görevine başlamıştı. Kaymakam Eyüp Kaykaç birde ilçeden ayrılık mesajı yayımladı.  

      Saygıdeğer Yusufelililer, değerli çalışma arkadaşlarım; son yayınlanan Cumhurbaşkan lığı Kararnamesi ile Yusufeli Kaymakamlığı görevimi noktalamış bulunuyorum. Yusufeli Kaymakamı olarak görevde bulunduğum süre içerisinde hem bu güzel memlekete hizmet etmeye, hem de geçmişini sular altında bırakarak büyük bir özveri içerisinde topraklarını terk etmeye hazırlanan cefakar Yusufeli halkına,sorunlarının çözümü noktasında,devletimizin kaynaklarını savurmadan,ilçemi zin ve insanımızın öncelikli ihtiyaçlarını tespit ederek hizmet etmeye çalıştım.  

      Bu görevim esnasında çalışmalarımda bana yardımcı olan başta Artvin Valimiz Yılmaz DORUK beyefendiye, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil KIŞLA beyefendiye, Milletvekilimiz Erkan BALTA beyefendiye,Belediye Başkanımız Eyüp AYTEKİN beye, İl Genel Meclisi Başkanımız Furkan ÇAKMAK beye, ilçemizde bulunan tüm siyasi parti başkan ve teşkilatlarına, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve teşkilatlarına, tüm mesai arkadaşlarıma, kıymetli yargı mensuplarına, tüm güvenlik mensuplarına, kıymetli muhtarlarıma, basın mensuplarına ve tüm Yusufelili hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyor, haklarınızı helal etmenizi temenni ediyorum. Allahaısmarladık…                                                                                                                                                                             Eyüp KAYKAÇ                                                                                                                                                               Kaymakam  

Bizde Yusufeli Haber Gazetesi olarak kaymakamımız sayın Eyüp Kaykaç’a ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar,yeni görev yerinde başarılarının devamını dileriz.

 

Bu haber 600 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.689 -0,09%
  • DOLAR 5,9607 0,02%
  • EURO 6,5657 0,07%
  • ALTIN 302,03 0,75%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!