Bugün 30 Ocak 2020, Perşembe
BAŞKAN ERDOĞAN VE YUSUFELİ..
Haber Tarihi :30.08.2019
Son yerel seçimlerde Artvin’de AK Parti’de yüzleri güldüren iki ilçeden biri de Yusufeli olmuştu.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Son yerel seçimlerde Artvin’de AK Parti’de yüzleri güldüren iki ilçeden biri de Yusufeli olmuştu. İşte o Yusufeli  ilçesi Cumhur başkanı Erdoğan’ı ağırladı.   Sayın Erdoğan AK Parti’nin kuruluş temellerinin atıldığı Yusufeli ilçesini her fırsatta ziyaret etmiş ve yakından ilgilenmiştir. Bu gelişinde de aynı sevgi ve sahiplenme ortamı vardı. Yusufeli ilçesi onun için ayrı bir yere ve öneme sahip. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yusufeli ilçesinde yapmış olduğu açıklamalar ise  ilçe halkının uzun zamandır devam eden kaygı larını ve endişelerini rahatlatmıştır.  

Sayın Erdoğan’ın “Yusufeli'de mağduriyete izin vermeyeceğiz. Yeni yerleşim yerlerindeki hak sahibi mağduriyetini kararname ile gidereceğiz.Herkesin gönlünü hoşnut edecek şekilde bu süreci tamama erdireceğiz. Yapacağımız çalışmalarla yepyeni bir Yusufeli'ni inşa edeceğiz." Sözleri üzerine söylenecek söz yok. Umarım çok ciddi anlamda mağduriyet yaşayan ilçe halkı için yeni bir sayfa açılacak. Yeni Yusufeli’nde yeni bir hayat daha güzel yarınlar için kurulacak.

  Başkan Erdoğan 2021 tarihinde Yusufeli barajında elektrik üretimine  başlanacağını ifade etti. 2-3 yıl sonra ilçe artık tamamen sular altında kalacak. Yusufeli benim çocukluğum-gençliğim..Ailem orada. Evimiz-toprağımız orada. Çoruh’un evladı olmaktan Barhal Çayı’nın suyundan içmekten her zaman gurur ve onur duydum duymaya devam edeceğim. Dört dağ arasında kaldık-yaşadık ama insanlığımızı asla kaybetmedik.Yusufeli Karadeniz bölgesinde her zaman huzurun-güvenin-dürüstlüğün adresi olmuştur. Yusufeli insanı yeri geldi aç kaldı,işsiz kaldı,siftah yapamadı  ama her şart altında devletine-vatanına-bayrağına sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam edecektir.

  Yaşanan onca mağduriyet ve haksızlık karşısında başı dik onurlu duruşundan taviz vermeyen ilçe halkına yapılacak her türlü destek ve yardımı sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum Verilen sözler unutulmamalı-ilçe halkı baraj noktasında daha fazla haksızlık yaşamamalı.. Yusufeli ilçesinde  konut kamulaştırmalarına verilen rakamlar kabul edilecek düzeyde değil.. Öyle ki,dört tane dairen varsa verilen para ile başka yerde,ana caddede değil kenar bir mahallede bir ev ancak alınabilir.. Bu rakamlar ilçe halkına reva değil.

  Devletimiz kamulaştırma noktasında daha samimi daha cömert olmalı.Şartlar  sonuna kadar zorlanmalı.. Ben inanıyorum ki sayın Cumhurbaşkanı ilçe halkını bu noktadaki feryadına da kulak verecek ve gereğini yapacak. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ilçe ye gelen İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu’da halkın sevgi gösterisi ile karşılandı. Yusufeli ilçesi Bakan Soylu’yu  ayrı bir seviyor ve başarılı hizmetlerini takdir ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı ziyareti ve yaptığı açıklamalar sonrası ilçe halkı artık önüne yeni bir yol haritası koymalı.Birlik ve beraberliğini korumalı. Yerel seçimler havasından çıkılmalı. Kazanan belediye başkanı Eyüp Aytekin’e ve ekibine yardımcı ve destek olunmalı.Bu zorlu süreç dayanışma-kaynaşma ve paylaşma ruhu ile atlatılmalı. Gidecek başka yer de yok başka Yusufeli’de..

  7 kez taşınan Yusufeli yeni yerinde inşallah huzurlu ve mutlu olur..Herkese büyük görev düşüyor..Şimdi zaman hasetlik-fesatlık ve küskünlük zamanı değil..Şimdi zaman birlik ve beraber olma zamanı.. Ahmet Külekçi

Bu haber 305 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.689 -0,09%
  • DOLAR 5,9607 0,02%
  • EURO 6,5657 0,07%
  • ALTIN 302,03 0,75%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!