Bugün 30 Ocak 2020, Perşembe
Siyasiler ile Basın İlçede Bir Araya Geldi
Haber Tarihi :30.08.2019
Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,Ak Parti Artvin Milletvekili Av.Erkan Balta,İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak,İl Genel Meclis üyesi ile Yusufeli Belediye meclis üyeleri ilçede görev yapan basın mensuplarıyla Belediye Kültür evinde 26.8.2019’da kahvaltıda bir araya geldi.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

   Ak Parti Artvin Milletvekili Av.Erkan Balta,Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak,İlgenel Melis üyesi ile Yusufeli Belediye meclis üyleri ilçede görev yapan basın mensuplarıyla Belediye Kültürevinde kahvaltıda  bir araya geldi.Hafta sonu ilçemizi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden Yusufeli barajı ve yeni yerleşim yerlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.Resmi Gazetenin 24 Ağustos 2019 tarihli ve 1480 sayılı Cumhurbaş kanlığı kararnamesine göre ilçemizde barajdan dolayı hak sahipli ğinde ki önemli bir aksaklık giderilmiş oldu.

   Kararnameye göre; Baraj suları altında yerleri olan ama ikametgâhları ilçede olmayan yaklaşık 250 aileye hak sahipliği verilecek.Artvin AK P arti Milletvekili Av.Erkan Balta ve Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin 26,08,2019 tarihinde Belediye Kültürevi’nde Yusufeli ilçesinde görev yapan basın mensupları ile bir araya gelip ilgili kararname ve Yusufeli ilçesinde ki son durumu değerlendirdi.Belediye başkanı Eyüp Aytekin yaptığı konuşmasında “ Sayın Cumhurbaşkanımız son üç yıl içerisinde ilçemizi iki defa ziyaret ederek bizi onurlandırmıştır.

   Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin konuşmasını şöyle sürdürdü; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ziyaret esnasında yapmış olduğu açıklamalar ve ziyaret öncesi imzalamış olduğu hak sahipliği kararnamesinin vermiş olduğu müjde hepimizi sevindirdi.  

     Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Yusufeli halkı her zaman bizim yanımızda olmuştur ve olmaya devam ettiklerinin farkındayız.Bizde her zaman Yusufeli halkının yanında olacağız dedi.Bu gelişmeler üzerine ilçe basınıyla bir araya gelen Milletvekili Av.Erkan Balta, İlçe Belediye Başkanı Eyüp Ayrtekin,İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak,İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Abdul Baki Kayacan ve belediye meclis üyeleri hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda Yusufeli gündemi değerlendirildi.Başkan Aytekin devam ettiği konuşmasında “ilçemizi Sayın cumhurbaşkanımız 6 bakanımız ile birlikte ziyaret etmiştir. İlçemizdeki son gelişmeleri bizzat sahada görerek gerekli gelişmeleri yakından takip etmelerinden memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim.

   Yusufeli ilçesinin yapımının başlamısından sonra yerleşim yeri ve hak sahipliği ile ilgili olumlu anlamda mevzuatta 12 defa değişiklik yapılmıştır. Yapılan bu değişiklikler hep Yusufeli halkının faydasına olmuştur. Son kararnamede görünen o ki hak sahipliği konusunda ki ilgili değişiklik biz Yusufeli halkı için önemli arz etmektedir. Elbette bir ilçe inşa ediyoruz. Eksiklerimiz, noksanlarımız, sıkıntılarımız var.Bunlar süreç içerisinde çözülecek.Yusufeli yaşayan canlı mekanizma zaman içerisinde bunları görüp çözüyoruz. Toplantıya katılan Artvin Ak Parti Milletvekili Av. Erkan Balta toplantıya yönelik iyi dileklerini belirterek “ ilçemizi onurlandıran Sayın Cumhur başkanımız Erdoğan ilçemiz için önemli değerlendirmelerde bulundu.“Yusufeli 21 asrın şehri olacaktır. Tüm altyapısı üst yapısı ile örnek bir şehir yapılacaktır.

   Sayın Cumhurbaşkanı; yeni ilçenin göl manzaralı yeşil ile donatılmış bir ilçe olacağının müjdesini verdi. Biz de bunların yereldeki takipçileri olarak, halkımızın süreç içerisinde ki sıkıntılarını çözmeye çalışacağız. Şu an itibarı ile Çevreli Tekkale ve İşhan köylerimizin yeni den inşası devam etmektedir. Yine barajdan etkilenen köylere yönelik yerleşim yeri çalışmaları sürmektirdiyerek konuşmasını tamamladı.

Bu haber 187 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.689 -0,09%
  • DOLAR 5,9607 0,02%
  • EURO 6,5657 0,07%
  • ALTIN 302,03 0,75%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!