Bugün 15 Temmuz 2020, Çarsamba
Tekkale Köyü’nden Sıfır Atık Projesine Tam Destek
Haber Tarihi :02.08.2019
Tekkale Köyünde bayanlar Sıfır Atık Projesine destek olarak köydeki dere ve yol kenarlarında olan çöleri poşetlerlerle topladılar.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

  Yusufeli İlçemize bağlı Tekkale Köyü’nde Sıfır Atık Projesine tam destek verilerek köyde örnek bir çalışma yapıldı. Köy de bayanların başlatmış olduğu Sıfır Atık Projesine destek olmak için köydeki derede,yol kenarlarında ve diğer çeşitli yerlerde ki bulunan çöpleri 29.7.2019’da poşetlere toplayarak genel temizlik yapıldı.Köylü bayanların başlatmış olduğu bu çalışma Sıfır Atık Projesine vermiş oldukları desteğin yanı sıra da diyer köylere karşıda örnek bir çalışma sergilemiş oldular.

  Tekkale Köyü Muhtarı Alaattin Çağla yaptığı açıklamada: 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde muhatarlığı kazınınca ilk konuşmamızda köydeki dere kenarlarına çöp atılıp kirlenmemesi için köylülerimize söyledik.  Bugünde köydeki bayanlar Sıfır Atık Projesi destek verme kapsamında herkesin katlımıyla dere kenarlarındaki,yol üzerinde ve genel temizlik yaparak atılan çöpleri poşetlere toplayarak temizlik yaptık.Köy ihtiyar heyeti ve Ak Parti Yusufeli Teşklat Birim Başkanı köylümüz olan Adem Demirkıran’ında katkılarıyla kadınlarımızın da öncülüğünde bu temizlik projesini hayata geçirdik.Bu çalışmamız umarız ki diğer köylerimizide örnek teşkil eder.Artvin Özel İdare Müdürlüğü de 4 adet çöp Konteynir verdi.Köyde kullanıyoruz.

       Köy muhtarlığı olarak ta  bundan sonra köyümüzde derelere, yol kenarlarına ve genel olarak doğaya çöp atılmaması için gerekenleri uygulayacağız.Bu karara uymayanlara ilgili kurumun cezai işlem uygulanması için tutanak tutacağız.Burada ki amacımız daha temiz köy,daha temiz çevre yaratmak dedi. Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ını eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan Sıfır Atık Projesine Tekkale Köyündeki bayanlar da destekve rerek köylerinde yapmış oldukları çevre temizliğinde Emine Erdoğan’dan destek vermesini istediler.

Bu haber 713 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 117.741 -0,56%
  • DOLAR 6,8661 0,03%
  • EURO 7,8391 0,17%
  • ALTIN 399,37 0,46%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!