Bugün 15 Temmuz 2020, Çarsamba
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Çok Aktif Bir Yıl Oldu
Haber Tarihi :26.07.2019
Alp;2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz açısından; Eğitim Öğretimin yanı sıra Sosyal Kültürel ve Sportif faaliyetlerde önemli ve aktif bir yıl oldu.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

   Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abübekir Alp geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılını değerlendirdi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz açısından; Eğitim Öğretimin yanı sıra Sosyal Kültürel ve Sportif  faali yetlerde önemli ve aktif bir yıl oldu.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bakanlığımızın 2023 vizyonu kapsamında  çalışmalar yaptık. Öğretmenlerimizin mesleki eğitimleri ile ilgili eğitimler verdik. Kültür sanat atölyeleri çalışmaları kapsamında kodlama sınıfı, resim ve müzik atölyesi oluşturduk.15 Temmuz Şehitleri Dursun Acar – Erol İnce Kütüphanesini oluşturduk.Sosyal sorumluluk kapsamında meslek lisesi öğrencilerimizle ihti yaçlı ailelerin ev bakım onarım çalışmalarını yaptık. Öğrencilerimizle birlikte çevre temizliği ve düzen lemelerini gerçekleştirdik.Ailem Kitap Okuyor Hayallerim Büyüyor projemiz kapsamında okul öncesi  dezavantajlı öğrencilerimize ulaşmayı ve kitap sevgisini aşılamayı amaç edindik.  

    Okullarımızda akademik etkinliklerle birlikte,öğrencilerimizin ders lerdeki başarı oranlarını artırılmasına katkı sunmak,sanat,spor ve kül türel alanda gelişimlerini desteklemek amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında kurslar düzenledik.Hayat Boyu öğrenme kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce talepler doğrultusunda kurslardan açtık. Proje temelli öğrenme anlayışından hareketle okullarımız gerek Bakanlığımız ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen organizasyonlarla ve gerekse İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Proje etkinlikleriyle öğrencilerimize alternatif düşünebilme yeteneği kazandırarak,onlara yeni ufuklar kazandırma noktasında katkı sunmaktadırlar.   İlimiz liselere giriş sınavında Türkiye genelinde 22.olmuştur. İlçemiz ise il merkezimizin de için de bulunduğu 9 merkez arasında 4. Olmuştur.Önceki yıllara göre başarımız belirgin olarak yüksel miştir.Amacımız gelecek yıl ilk ikide yer almaktır.

  Bu amacımıza ulaştıracak gerekli hazırlıkları plan ve programları yaparak çalışmaları başlattık.İlçemizde 8.Sınıftan mezun olan 199 öğrencimizden 172’si sınava girdi.Sınava giren 21 öğrencilerimiz Fen Lisesine, 2 öğrencilerimiz spor lisesine, 5 öğrencilerimiz Sosyal bilimler lisesine 16 öğrencilerimiz Proje İmam Hatip Liselerine 22 öğrencilerimiz Sağlık Meslek Alanına yerleşmişlerdir. YKS tercih süreci 23.07.2019 – 29.07.2019 tarihleri yapılacaktır. Yüksek öğretim sınavına giren tüm öğrencilerimizi tercih yapmaları konusunda yardımcı olmak için tercih bürolarımıza bekliyoruz.  

   2018-2019 Eğitim öğretim yılında ilçemizde sportif alanlarda Halit Paşa Ortaokulu, Alanbaşı Bağlar  Ortaokulu, Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi dallarında il birincisi olarak bölge finallerinde ilimizi temsil ettiler.   TÜBİTAK 13.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında bölge yarışmasına katılan Kınalıçam Ortaokulumuz   Türkiye finaline katılarak ilimizi ve ilçemizi başarı ile temsil etmiştir. İlçmizdeki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde büyük katkıları bulunan İlçe Kaymakamımız Sayın Eyup KAYKAÇ’a, Milletvekilimiz Sayın Erkan BALTA'ya, Belediye Başkanımız Eyup AYTEKİN’e , Millî Eğitim Bakanlığımızın değerli yöneticilerine, Kurum idarecilerimize,Öğretmenlerimize,Velilerimize, Öğrencilerimize,hayırsever kişi ve kurumlarımıza şükranlarımı sunu yorum.

Bu haber 541 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 117.741 -0,56%
  • DOLAR 6,8661 0,03%
  • EURO 7,8386 0,16%
  • ALTIN 399,37 0,46%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!