Bugün 12 Aralık 2019, Perşembe
Mersin’den Yusufeli İnsanlarına Gönül Dolusu Selam
Haber Tarihi :19.07.2019
Agara Otel’de keyifli 2 gece konakladık, çevresindeki doğallık güzeldi.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

   MERSİN’den Merhaba Mayıs  ayı  başında 15  kişilik bir arkadaş  grubu olarak Artvin ve çevresini  gezdik.Erzurum kent  gezisi ile  başladığımız  yolculuğumuzda Kilisesi ve Yusuf eli vardı. Rehberimiz  Yüksel  Balcı sırasıyla Tortum şelalesi,ardından  Öşvank’ı  kendi  memleketini  bize  gezdirir ken çok heyecanlı ve duyguluydu. Gezimizin  odak noktası olan Yusufeli’nde güzelliğinden,eski  eserlerden ve  kiliselerden  hepimiz  etkilendik.

    Barhal Deresi kıyısındaki Agara  Otel’de  keyifli 2 gece konakladık, çevresindeki  doğallık güzeldi.Bu arada Yusufeli Haber” Gazetesini  ve sahibi  değerli Cevdet  Ağdu man’ı “Yusufeli  Haber olarak tanıdık.Zarif,özenli giyimi  ile hemen  dikkat  çeken  Cevdet  Beyle kısa sürede dost olduk.  Sıcak kanlı ve samimi  yaklaşımı nedeniyle zaten tersi mümkün  değildi.Kendisiyle  kentin tarihini, güncel sorunlarını,Yusufeli Barajı nın getireceklerini  (ve  götüreceklerini) konuştuk.Bi  sohbetin  bir bölümünde  gazeteci  yazar say ın  .. Mehmet Ali Yazıcı ile  de  birlikteydik.O da  Yusufeli  çevresindeki  ören  yerleri  ve  yörenin tarihi  geçmişi hakkında değerli  yazıları  ile  okuyucuları  aydınlatan  bir  kültür  insanı.

      Yapılan  yeni  yollar,devasa  köprüler ve  en  önemlisi  ülkemizin  en  yüksek  barajı olan  Yusufeli Barajı bugün  için  yöreye  iş  imkânı/istihdam sağlamakta.   Ancak  baraj  inşaatı  tamamlanıp hidroelektrik  santral devreye girince  acaba  kaç  kişiye  iş  verilebilecek? Verimli  arazileri  baraj gölü  altında  kaybolacak.Yusufeli  köylüsü  ne  ile  geçinecek?  Bu soruların/ sorunlarının  vakit  geç olmadan  masaya  yatırılmasını  diliyorum. Güneyin sıcak  kenti  Mersin’den  Yusufel insanlarına  gönül  dolusu selam  ve  saygılarımı  gönderiyorum.

Nihat  Taner 

Bu haber 276 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 107.922 -0,08%
  • DOLAR 5,8077 0,13%
  • EURO 6,4727 0,16%
  • ALTIN 275,08 0,60%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!