Bugün 12 Aralık 2019, Perşembe
Vali Yılmaz Doruk Afetzedeleri Ziyaret Etti
Haber Tarihi :05.07.2019
Vali Yılmaz Doruk,Yusufeli’nde evleri yanan ve selden etkilenen vatandaşları 28.06.2019’da ziyaret etti.Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufe li ilçesine bağlı Sebze ciler ve Dokumacılar Köyünde geçti ğimiz günlerde meydana gelen sel ve yangında zarar görenlerin yaralarını en kısa sürede saracaklarını bildirdi.

Yusufeli Haber Çoruhun Sesi:

  Vali Doruk,Yusufeli’nde evleri yanan ve selden etkilenen vatandaşları 28.06.2019’da ziyaret etti. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli ilçesine bağlı Sebze ciler ve Dokumacılar Köyünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel ve yangında zarar görenlerin yaralarını en kısa sürede saracaklarını bildirdi. Vali Doruk,Yusufeli ilçesinde meydana gelen sel ve çıkan yangında evleri yanan ailelere ‘geçmiş olsun’ ziyare tinde bulundu.Vali Doruk, ilçeye bağlı Sebzeciler Köyünde meydana gelen ve can ve mal kaybının yaşanmadığı selde meydana gelen alt yapı sorunlarını yerinde inceledi.

  Köy muhtarı Yaşar Çoruh’a ve köy sakinlerine “geçmiş olsun” dileklerinde bulunan Vali Doruk,selin zarar verdiği alt yapı sorunlarının bir an önce çözülmesi için berabe rindeki yetkililere talimat verdi. Yangın yerinde incelemelerde bulundu.Vali Doruk, daha sonra Dokumacılar Köyünde 18 Haziran’da çıkan yangında 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 evin kül olduğu yangın yerinde incelemelerde bulundu.

   Evleri yanan yangınzede ailelere olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getiren Vali Doruk,yangında hayatını kaybeden 81 yaşındaki Mithat Temiz’in ailesine ve yakınlarına “baş sağlığı” dileklerini iletti.Afetlerden büyük üzüntü duyduğunu belirten Vali Doruk,"Devlet olarak yangında ve selden dolayı zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız.Evleri yanan vatandaşlarımıza kira yardımında bulunacağız.  Maalesef yangında bir vatandaşımızı kaybettik. Ailesine ve yakınlarına bir kez daha baş sağlığı diliyorum.  

     Afet ve Acil Durum Müdür lüğümüz ile ilgili kamu ku rumlarımız hasar tespiti ve hak sahipliği çalışmalarını sürdürüyor.Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz.” diye konuştu.   Öte yandan Vali Doruk’un afetzede ziyaretlerine Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç,İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, Tarım ve Orman Müdür Vekili Alaeddin Zeren ile İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak eşlik etti.BHİM.

 

Bu haber 279 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 107.922 -0,08%
  • DOLAR 5,8077 0,13%
  • EURO 6,4727 0,16%
  • ALTIN 275,08 0,60%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!