Bugün 16 Haziran 2019, Pazar
Gül Memedova;Türkiye için canımı vermeye hazırım
Haber Tarihi :09.03.2019
Gül Memedova:Benim şahsım açısından konuşacak olursam;ben Azerbaycan'ı da Türkiye'yi de sevdiğimi söyledim.Özgürlük açısından bir şeyler söylemem gerekirse;Azerbaycan'da özgür bir ülke.Bir Azerbaycan vatandaşının gelip yıllarca burada çalışıyor olması da Türkiye'nin özgür bir ülke olduğunu gösteriyor.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman  (Gebze)  

Yusufeli Haber Çoruhun Sesi Gazetesi olarak sanayi kenti, Türkiye'nin kalbi, her şeyin üretildiği 2 Mart 2019’da İzmit'in Gebze ilçesindeyiz.Burada Kıraathane çalıştıran Azerbaycanlı bir hanımefendi var. Bizde Yusufeli Haber Gazetesi olarak hemşerimiz Sırali Aydın ile ziyaret ettik.Hanımefendi ile ilk defa tanıştık.Hizmeti çok güzel,Kıraathanede müşterisi gayet iyi.Ben de bunu Yusufeli Haber Gazetesi’ne haber yaparak siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedim.Gül Hanım öncelikle kendinizi bize tanıtabilir misiniz?

Gül Memedova: Ben Azerbaycan lı’yım. Bakü'den geldim.20 senedir buradayım.Burası da benim toprağım,memleketim oldu artık. Azerbaycan'ı da burayı da çok seviyorum.Burada bulunduğum süre boyunca esnaflık yaptım. Buranın halkı sağ olsunlar burada beni sevip saydılar.

Cevdet Ağduman: Size göre esnaf olmanın zorlukları nelerdir?  

Gül Memedova: Zorluk hayatın her alanında var.Ama mücadele edip kazanmak gerekiyor hayatı. Allah'a çok şükür buradaki insanlar da beni sevdi saydı.Ben de onlara teşekkür ediyorum.Bir kadın kendini bildikten,taşıdıktan sonra kendine saygı duyduktan sonra herkes ona saygı duyar. Hayatındaki her şey daha kolay olur.  

                                              Gül,yakın komşu uzak akrabadan iyidir

Cevdet Ağduman; Dışarıdan bakan  bir esnaf,bir kadın gözüyle Türkiye nasıl bir ülke?

Gül Memedova: Türkiye büyük bir ülke.Bu nedenle eksiklikleri de olacak.İyi yönleri de olacak.Bu ülkede benim de şahit olduğum çok kötü şeyler de yaşandı.Birçok şehidimiz oldu.Allah ailelerine sabır kendilerine rahmet eylesin. Ama sonuçta kaybettikten sonra mücadele etmezsen kazanamazsın.Ben bir bayan olarak ister kendi memleketim,ister ikinci memleketim olan Türkiye için canımı vermeye hazırım. Bir bayan olarak ben de bu gurur, onur  varsa askerlerimiz de daha fazlası olması gerekiyor.Ve olduğuna da zaten inanıyorum.

Cevdet Ağduman: Öncelikle bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum Hayatınız karşısında gösterdiğiniz medeni cesaretten dolayı da sizi kutluyorum.Benim bir sözüm var ‘gazetecilik saygınlığı kadar sorumluluğu da gerektirir’ Biz de sorumluluk taşıyan insanlarız. Son olarak toparlayacak olursak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Gül Memedova: Allah size yardım etsin.Çünkü gazetecilik çok zor bir meslektir.İnşallah bu ülke hakkında hep güzel,iyi haberler verirsiniz. Onu isterim gazetenizde elimde okuyorum.Çok memnun kaldım geldiğiniz için de ben size teşekkür ederim.

Cevdet Ağduman: Peki Türkiye ile Azerbaycan'ı değerlendirecek olursanız ne söylemek istersiniz? Türkiye nasıl, Azerbaycan nasıl?  

Gül Memedova: Benim şahsım açısından konuşacak olursam; ben Azerbaycan'ı da Türkiye'yi de sevdiğimi söyledim.Özgürlük açısın dan bir şeyler söyl ememgerekir se; Azerbaycan'da özgür bir ülke.Bir Azerbaycan vatandaşının gelip yıllarca burada çalışıyor olması da Türkiye' nin özgür bir ülke olduğunu gösteriyor.Ben ikisinin arasında bir fark görmüyorum.İkisi de benim için aynı.Burada olmaktan memnunum. Burada dostlarım,çevrem var.Evet akrabalarım uzakta ama biz de şöyle bir atasözü var ‘yakın komşu uzak akrabadan iyidir.’ 

Cevdet Ağduman: Peki Gül Hanım. Biz de size gerçekten samimi duygularınıza teşekkür ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bu haber 78 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 90.787 0,32%
  • DOLAR 5,8996 0,51%
  • EURO 6,6331 0,10%
  • ALTIN 254,00 0,31%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!