Bugün 16 Haziran 2019, Pazar
ÇAKIR;GEBZE'DE SİYASİ DENGELER DEĞİŞECEK
Haber Tarihi :09.03.2019
ÇAKIR;Ben 1 Nisan'ın bekliyorum dedim.Kendi çıkarlarını düşünen hiç kimsenin çocuklarına bir gelecek hazırlama şansı olmamıştır.Serap Gebze'de yüzde 70'lerin altında seçimi almayacak.Bu kapı ardına kadar herkese açıktır.Seçim el sıkarak kazanılır. Bizimkiler yeni el sıkmaya başladı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman  (Gebze)

Yusufeli Haber Gazetesi olarak  çeşitli kurum ve kuruluşlarda  röportajlarımız devam ediyor. Şimdi de Yusufeli'nin gururu, geçen sene bu bu aylarda vefat eden rahmetli  iş adamı hemşerimiz Salih Çakır'ın oğlu sayın İlker Çakır'ın 1 Mart 2019’da makamındayız.İlker Çakır’da Gebze'de iş adamı ve Gebzespor 'un iki sefer başkanı.Aynı zamanda eşi Serap Çakır’da Gebze'den MHP  Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye başkan adayıydı. Ancak  Cumhur ittifakından dolayı MHP adayı olan Serap Çakır’ı geri çekti.Ama Serap Çakır geri çekilmedi Gebze'der bağımsız belediye başkanı adayı oldu.

Cevdet Ağduman: İlker bey efendim iş adamısınız, Gebzespor’un ikinci defa başkanısınız,eşiniz Gebze’de bağımsız olarak belediye başkan adayı yani yoğun bir yaşamınız ve trafiğiniz var neler söylemek istersiniz ?

İş Adamı ve Gebzespor’un başkanı İlker Çakır: Gebze benim sevdam.Babamın bir lafı vardı: ‘ İlker her ne kadar Artvin'de olsa da burada doğmuştur,buranın suyu içmiştir.’ Gebzespor 2014-17 ilk sezonun  başkanlığını yaptık.Allah razı olsun bizi sevdiler.Biz de güzel şeyler yaptık.Gebzespor'un sevebilmek için önce Gebze sevmeniz gerekiyor.Gebze’yi seven birisiyim.Ama gerçek anlamıyla seven birisiyim.Hiç bir menfaatim çıkarım yoktur. Ben kurumun başına geldim.Bir kurum nasıl yönetilmesi gereki yorsa,borçlarını kapatarak kulübü yönettim.Farklısın dediler. Halbuki farklı olan ben değildim.

    Öncekilerde bundan önce yönetenler bir kurumun nasıl yönetildiğini bilmeyip ‘Rabbena hep bana’ diyerek yönetenlerdi.Farklı olan ben değilim.Farklılık benden önce kiler deydi.Aslında ben 2. döneme tekrardan gelmedim.Ben Gebzespor’dan hiç gitmedim.  Bugün Gebzespora yapmış olduğum her şey 3. lige çıktığı zaman eğer bu takım ne kadar yükselirse efsane o kadar yükselir.Bu arada taraftarlarımızın mutsuz olduğunu gördüm.  Bunun üzerine iki kelime yazdım ‘az sabret Gebzespor, biraz işim kaldı,geliyorum’ yazdım.Ortalık yıkıldı benim insanların kalbinde kurmuş olduğum taht o yazıyı öyle büyüttü ki beni tekrar buraya getirdi. Yaşamış olduğum dünyanın bazı kuralları vardır.  Herkes kendi menfaatleri doğrultusunda bir şeyler yapar. Kendi çıkarlarını düşünen hiç kimsenin çocuklarına bir gelecek hazırlama şansı olmamıştır.

                              Çakır;Gebze benim sevdam

  Bu anlattığım her şey babamın lafıdır.İnsanlar menfaatleri doğrultusunda yaşıyorsa cehennemde yaşıyoruz demektir. İnsanlar eğer gönülleri doğrultusunda yaşıyorsa cennette yaşıyoruz demektir.Babam derdi ki; ‘İnsanın mutlu olmasından mutlu olmak kadar güzel bir şey yoktur.İnsanlara hizmet etmek kadar güzel bir şey yoktur. İnsanlar topraktan yaratılmıştır. Huysuzu vardır, huylusu vardır. Verimlisi vardır,verimsizi vardır.  serti vardır,yumuşağı vardır. Kötü olanlarının minareli hep aynıdır.

Cevdet Ağduman: Babanız çok muhterem bir insandı.Allah gani,gani rahmet etsin.Benim de dostumdu, ağabeyimdi.Ondan çok şeyler öğrenmiştim onlar işimde ve hayatımda çok lazım oluyor.Kendisiyle yaptığım röportaj Yusufeli Haber Gazetesi’nde kayıtlara geçmiştir.İyi ki röportaj yapmışım.Sayın başkan eşiniz sayın Serap Çakır aktif siyasetle uğraşıyor,bize ondan da bahsedermisiniz efendim?

İlker Çakır: Evet hanımdan bahsedelim biraz.: Serap Hanım Beleiye Başkan adaylığını kabul ettiğinde ben ilk şunu yazdım. Gebze'de siyasi dengeler değişecek. Ben 1 Nisan'ı bekliyorum dedim.Serap Gebze'de yüzde 70'lerin altında seçimi almayacak. 50 bin-60 bin altında seçimi kaybetti.Bu kapı ardına kadar açıktır.Seçim el sıkarak kazanılır. Bizimkiler yeni el sıkmaya başladı.Serap Çakır,yüzde seksenleri göreceğinden adım kadar eminim.Şimdi buradan Yusufeliler’e söylüyorum.İnşaat Mühendisi Erdal Demirci MHP'nin adayı adam gibi adamdır.Darlıklar çekmiş,sıkıntılar çekmiştir.

   Gebze'ye de gelmiştir.Benim de yeğenimdir.Bu haber Yusufeli' nde okunacak.O nedenle Yusufeli seçmenine seslenmek istiyorum.Benim dedemi tanırlar Ahmet Pehlivan,babamı tanırlar Salih Çakır.Babamın ve dedemin hatırı varsa Erdal'a güvensinler oy versinler.Erdal kimsenin hakkını yemez.  

Cevdet Ağduman: Efendim kıymetli vaktinizi bize ayırdığınız.Çok teşekkür ederiz. Son olarak Yusufeli halkına, Yusufeli seçmenine söylemek istediğiniz bir şey var mı?  

İlker Çakır: Belediye seçimleri siyasi seçimler değildir.Hizmet seçimleridir. Bizim yeğenimiz orada MHP'den aday olmuş. Ben kimsenin hakkını,hukukunu yemeyeceğine inanıyorum. Başka diyeceğim bir şey yoktur.

Cevdet Ağduman: Sayın başkan bize bu yoğunluğunuzun içerisinde vakit ayırdığınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim efendim.

Bu haber 110 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 90.787 0,32%
  • DOLAR 5,8996 0,51%
  • EURO 6,6331 0,10%
  • ALTIN 254,00 0,31%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!