Bugün 16 Haziran 2019, Pazar
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARTVİN'DE
Haber Tarihi :09.03.2019
1 Mart 2019'da Artvin'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,ülkenin en büyük baraj yatırımlarını Artvin'de yaptıklarını belir terek, "Çoruh Nehri'ni altın gerdanlıklarla donattık. 2005 yılında hizmete aldığımız Muratlı Barajı ve HES'i, 2007 yılında hizmete aldığımız Borçka Barajı ve HES'i, 2012 yılında hizmete aldığımız Türkiye'nin en yüksek, dünyanın 6. yüksek barajı Deriner Barajı ve HES'i ülkemizin gurur projeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Nerede? Artvin'de. Dolayısıyla Artvin ne oldu dünyada? Marka oldu." dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan?ın programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da katıldı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

1 Mart 2019’da Artvin’e gelen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,ülkenin en büyük baraj yatırımlarını Artvin'de yaptıklarını belirterek, "Çoruh Nehri'ni altın gerdanlıklarla donattık. 2005 yılında hizmete aldığımız Muratlı Barajı ve HES'i, 2007 yılında hizmete aldığımız Borçka Barajı ve HES'i, 2012 yılında hizmete aldığımız Türkiye'nin en yüksek, dünyanın 6. yüksek barajı Deriner Barajı ve HES'i ülkemizin gurur projeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Nerede? Artvin'de. Dolayısıyla Artvin ne oldu dünyada? Marka oldu." dedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Halife Harun Reşit'in,Sultan Alparslan'ın,Fatih'in,Yavuz'un, Kazım Karabekir'in yadigarı olarak nitelediği Artvin'in, İskitler'den Hazarlar'a kadar tariihte tüm önemli medeniyetlerin gözde şehri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları ifade etti: "Tabiatı güzel,havası güzel, insanı başka güzel Artvin.Binbir çeşidin,binbir lezzetin,binbir güzelliğin şehri Artvin.Çeşit çeşit bitkileriyle yeşilin her tonuna sahip,cennet bahçelerinin timsali Artvin.Kardeşliğin,birliğin, dayanışmanın şehri Artvin. Müziğiyle,folkloruyla,sanatıyla gümrah bir ırmak gibi kültürü müzü besleyen Artvin.

   Kaçkar Dağları kadar yüce, Karadeniz kadar vakur,Çoruh Nehri kadar coşkulu,yaylaları kadar ferah gönüllü insanların şehri Artvin.Turizmiyle,barajlarıyla,madenleriyle ülkemizin iftihar tablosu Artvin.(1 Mart 2019) Bugün sizleri bir kez daha gönülden selamlıyorum Artvin." Artvin'i ve ilçelerini selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,söz verdikleri gibi ismini cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten alan Kemalpaşa'yı beldeyken ilçe yaptıklarını söyledi.Bugün Sarp Sınır Kapısı'nın yeni binasını da açacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşte biz buyuz. Gümrük kapımızı da Kemalpaşa ilçemize emanet ediyoruz." dedi. Artvin'in ülkenin istiklal davasında hep en önde yer aldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,şehrin hizmetin,eserin,yatırımın kıymetini çok iyi bildiğini kaydetti. Erdoğan, "Bunun için Artvin'in 31 Mart'ta da tercihini AK Parti'den yana, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artvin 31 Mart'ta istikrarımıza,istiklalimize,istikbalimize göz dikenlere bir kez daha derslerini veriyor muyuz,bir kez daha milli iradeye sahip çıkıyor muyuz,bir kez daha tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz, mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz, merkezde ve tüm ilçelerimizde belediye başkan adaylarımıza sahip çıkıyor muyuz?" sorularına alandakilerin hep bir ağızdan verdiği "Evet" yanıtının ardından "Maşallah... İşte gönül verdiğim Artvin budur." ifadesini kullandı. "BİZ ARTVİN'İ ÇOK SEVDİK" Artvin'i çok sevdiklerini bununla da kalmayıp sevmekle kalma dıklarını aynı zamanda kentin tarihinde görülmemiş hizmetlerle buluşturduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,kötü hava koşulları nedeniyle Ardahan'dan helikopterle gelemediğini, karayoluyla seyahat ettiğini belirtti ve vatandaşlardan helallik istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Tabii geldik ama şu barajları görünce hayran olmamak mümkün değil.Bir taraftan barajlar,bir taraftan o güzellikler... İnanın şöyle 5-10 sene sonra bu Artvin var ya şu barajlar sebebiyle yapılan yollarla bambaşka güzel olacak.Biz ne dedik hep? Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bugün aynı zamanda Yusufeli Barajı'nı da şöyle bir üstten helikopterle, gelebilirse helikopter dolaşacağız.Çünkü Yusufeli bambaşka bir baraj olacak.  

 Deriner Barajı'nı da aşacak.Bir de Yusufeli ilçesini şimdi orada başka kuracağız.Bambaşka bir orada adeta ilçe kuracağız. Denize nazır yalıları olan bir ilçe.Bambaşka güzellikte olacak."Son 17 yılda Artvin'e 26 milyar lira yatırım yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: "Ülkemizin en büyük baraj yatırımlarını burada yaptık. Çoruh Nehri'ni altın gerdanlıklarla donattık.2005 yılında hizmete aldığımız Muratlı Barajı ve HES'i, 2007 yılında hizmete aldığımız Borçka Barajı ve HES'i, HES nedir biliyorsunuz değil mi, hidroelektrik santraller, 2012 yılında hizmete aldığımız Türkiye'nin en yüksek,dünyanın 6.yüksek barajı Deriner Barajı ve HES'i ülkemizin gurur projeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.Nerede? Artvin'de.

Dolayısıyla Artvin ne oldu dünyada? Marka oldu.Şimdi de ülkemizin kendi alanında en yüksek eseri olmaya aday Yusufeli Barajı'nı yapıyoruz. Yusufeli Barajı ve HES'i yılda 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üretecek ve ekonomimize her yıl 450 milyon lira katkı sağlayacak." Şehre yapılan yatırımları anlatan Cumhurbaş kanı Recep Tayyip Erdoğan, kent girişinde, içinde sosyal kültürel tesislerin, yürüyüş yollarının,çocuk oyun alanlarının, seyir teraslarının olduğu Çoruh Parkı'nı inşa ettiklerini söyledi. Artvin için taşkın koruma tesislerinin önemini bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "Bunun için Artvin ve ilçelerinde toplam 64 derenin ıslahını tamamladık. 22 dere ıslahının yapımı,60 dere ıslahının ise plan ve proje çalışmaları devam ediyor.Eğitimde şehrimizde 700 yeni derslik inşa ettik.Bugün 10 bin öğrencisi ve 509 akademis yeniyle giderek büyüyen bir eğitim kurumu haline gelen Artvin Çoruh Üniversitesini biz yaptık biz.

    Yükseköğrenim öğrencileri için 2 bin 547 kişi kapasiteli yurt binaları açtık.Bu yıl merkezde 500 kişi kapasiteli bir yurt binası daha açıyoruz. Birkaç yıl içinde merkezde bin 450, Arhavi'de ise 250 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları daha açacağız. Artvin'e, Arhavi’ye, Hopa'ya gençlik merkezleri, Artvin'e güreş antrenman salonu, kapalı yüzme havuzu, Yusufeli'ne kano,kürek parkuru, Murgul'a spor salonu yaptık. Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza,şehit yakınlarımıza,yaşlılarımıza, engellilerimize, asker ailelerimize toplam 491 milyon lira destek verdik. Sağlıkta 10'u hastaneden oluşan toplam 14 tesisi şehrimize kazandırdık." "ÜLKEMİZİN İKİNCİ DENİZ DOLGUSU İLE İNŞA EDİLEN HAVALİMANI OLACAK" Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yıllık 3 milyon kapasiteli olacak havalimanı kapasitemiz, ülkemizin ikinci deniz dolgusu ile inşa edilen havalimanı olacak Havalimanımızı 2022 yılında hizmete sunmayı hedefliyoruz." dedi.    Artvin'e yapılan yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Devlet Hastanesinin, 231 yataklı ek bloklarla büyütüldüğünü belirterek,Ardanuç,Hopa,Şav şat,Murgul,Yusufeli, Arhavi ve Borçka'ya da Devlet Hastaneleri kazandırdıklarını söyledi. Sadece şehirde değil ilçelerde de hastaneler yapmaya devam ettiklerini dile getiren Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan,5 sağlık tesisinin yapımı, 6 sağlık tesisinin ise plan,proje ve ihalesinin de sürdüğünü bildirdi.

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'de 723 konut projesini hayata geçirdiklerini de ifade ederek,"Şehir merkezinde hizmet verecek 5 adet atık su arıtma tesisimizden 3'ünün yapımı, 2'sinin proje çalışmaları devam ediyor." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imar barışı ile 24 bin 166 Artvinlinin sıkıntısının giderildiğine dikkati çekerek, Artvin'deki 17 ata yadigarı eserinin de restorasyonunu yaparak onları da ihya ettiklerini belirtti. Ulaşımda 22 kilometrekareden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 46 kilometrekareye çıkardıklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti;"Hopa-Borçka yolunu ve güzergahtaki ülkemizin en uzun ikinci çift tüplü tüneli olan Cankurtaran Tüneli'ni kim yaptı, kim? Biz yaptık.Hep ne dedik? 'Biz Ferhat'ız, siz, Şirin.' Dağları deldik,size ulaştık.Dertli olursan, aşık olursan,dağları da delersin, maksuduna ulaşırsın.Biz bunu yaptık. Böylece yaz,kış mevsiminde çok sayıda kazanın yaşandığı Hopa Dağı geçidindeki sıkıntıları çözmüş olduk.Bu yolun kalan kısmının projesi bitti.Yakında onun da ihalesine çıkıyoruz.Aynı şekilde, Macahel ve Sahara tüneli ile ilgili proje çalışmalarını da tamamladık. Toplam maliyeti, 1 milyar 25 milyon lira olan Artvin - Erzurum ayrımı Oltu-Olur yolu bu güzergahtaki 17 tüneli ve bu köprüleri bu yıl bitiriyoruz."    

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Borçka-Artvin ayrımı Murgul-Damar Yolu'nu Artvin-Ortaköy çalışmalarını, Şavşat ayrımı Veliköy Yolu'nu, Yusufeli köprülerini Artvin ayrımı Ardanuç Yolu'nu ve Borçka Muratlı ayrımı Camili Yolu'nu bu yıl tamamlayacaklarını aktardı. Şavşat geçiş yolunu Yusufeli, Sarıgöl ayrımı Öğdem Yolu'nu ve Yusufeli Baraj Gölü altında kalan yol yerine ise yapılan yolların seneye tamamlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,Borçka-Güreşen Köprüsü'nün inşaatına başlandığını söyledi. "HAVAYOLUNU HALKIN YOLU YAPACAĞIZ" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Rize ve Artvin illerine hizmet veren 1 milyar 750 milyon lira maliyeti olan havalimanının yapımının da devam ettiğini dile getirerek, şunları belirtti: "Erzurum'a veya Trabzon'a gitmeyeceksiniz.Onun yerine kendi havalimanına gideceksin.Onu da nereye yapıyoruz? Yine denizin üzerine yapıyoruz.Birisi, Ordu-Giresun'da biliyorsunuz. Dünya'da bunların eşi, benzeri yok.Bir tanesi de Artvin-Rize üzerine oluyor,denizin üzerinde. İnşallah,ben de Rize'ye gelirken orayı kullanacağım.Siz de Artvin'e gelirken oraya kullanacaksınız .

                    "HAVAYOLUNU HALKIN YOLU YAPACAĞIZ" 

Yolları ne yapacağız?  'Havayolunu,halkın yolunu yapacağız.' dedik ve bunu yaptık.Yıllık 3 milyon kapasiteli olacak havalimanı kapasitemiz, ülkemizin ikinci deniz dolgusu ile inşa edilen havalimanı olacak. Havalimanımızı 2022 yılında hizmete sunmayı hedefliyoruz.Orada da dağları deldik, oradan da kayalar taşıyoruz.Öyle,kolay bir iş değil ama yaparız.İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır." Artvinli çiftçilere 2002'de 3,5 milyon lira tarımsal destek verildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,bu desteğin geçen yıl 88 milyon lira çıkarıldığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları ifade etti; "Artvinli çiftçilerimize 606 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal, ne diyor? 'Çiftçi öldü.Çiftçinin elinden tarlalarını aldılar.' Ya eline diline dursun ya.Ben sana resmi rakamları veriyorum.Şu kadar para diyorum verdik. Artvinli iş insanlarımıza, girişimcilerimize yaklaşık 3 katrilyon lira tutarında yatırım teşviki verdik.  

   Sağladığımız desteklerle, 2 bin 323 Artvinli kardeşimize istihdam kapısı açtık. İş verenlerimize 176 milyon lira tutarında SGK prim teşviki verdik. Arhavi'ye bir organize sanayi bölgesi kurmak için çalışmalarımız devam ediyor.İnşallah,burada 800 kişiye istihdam sağlayacağız. Geçtiğimiz yıl, Artvin'i doğal gaz ile buluşturduk mu? Biz buluştururuz ama yıllarca benim Ayşe,Fatma kardeşim ne yaptılar? Odundu, kömürdü,tezekti bunu kullandılar.Şimdi düğmeye basıyorsun daire ısınıyor. Modern olmak, medeni olmak bu.Bugün de Artvin'de toplam yatırım tutarı 1 milyon 252 milyon lira olan 145 kalem eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz.Çoruh Üniversitemizin inşaatlarını tamamladığı, Arhavi Meslek Yüksek Okulu,Nihat Gökyiğit Kütüphanesi,Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu ve Lojmanlarını, Mobilya Dekorasyon Atölyelerini buradan resmen hizmete açıyoruz."   "BİZ, BU TOPRAKLARI BÖLDÜRTMEYECEĞİZ"  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir bölge var mı? Niye beka meselesi dediğimizi anlıyor musunuz? İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var, defol oraya git.Biz, size bu toprakları böldürtmeyeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı merkezdeki, Ardanuç'taki, Arhavi'deki, Murgul'daki Anadolu İmam Hatip Liselerini, merkezdeki Fen Lisesi öğrenci pansiyonunu, Hopa'daki Ortaokulu ayrıca merkezdeki anaokullarının resmi açılışını yaptıklarını söyledi.

   Borçka Devlet Hastanesinin ve Murgul Entegre İlçe Hastanesinin resmi açılışlarını da gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı gençlik merkezlerinin çim sahaları ve yurtların açılışlarını da yaptıklarını anlattı.Bu sırada alandaki gençlerin "Dik dur eğilme, Artvin seninle" şeklindeki sloganlarının üzerine Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Gençler, evelallah dik duracağız, dikleşmeyeceğiz.Ama şunu bilmenizi istiyorum;Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz,başka hiçbir yerde asla." diye karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,merkezde ve ilçelerde yapılan hizmet binalarını,altyapı çalışmalarını resmen hizmete açtıklarını belirterek, "Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzün şehrimize kazandırdığı Deriner Barajı köy yollarını ve tünellerin resmi açılışlarını da bugün yapıyoruz.Dünyanın 3'üncü büyük barajı, Yusufeli'ni de inşa ediyoruz.Bu sebeple ilçemizin yeri değişiyor. Yeni yerleşim yerinin altyapı çalışmaları tamamlandı,bunları da hizmete açıyoruz.  

    Yusufeli'nin yeni yerinin taşınması sırasında ortaya çıkan kamulaştırma ve hak sahipliği sorunlarını da en kısa sürede çözüyoruz." diye konuştu. Murgul'da inşası süren TOKİ konutlarının ve içme suyu projesinin resmi açılışlarının da yapıldığına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Cankurtaran Tüneli'nin 504 milyonluk yatırımla tamamlandığını ve geçen yıl hizmete açıldığını anımsattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Belediyesinin 30 kalem, Arhavi Belediyesinin 4 kalem, Borçka Belediyesinin 1 kalem, Hopa Belediyesinin 4 kalem, Murgul Belediyesinin 6 kalem, Şavşat Belediyesinin 3 kalem, Yusufeli Belediyesinin 5 kalem yatırımının da açılışının yapıldığını dile getirdi. "GİRİŞ-ÇIKIŞ PERONU SAYISINI 8'DEN 12'YE ÇIKARDIK" Sarp Gümrük Kapısı'nın açılışına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Gürcistan'ın, Türkiye'de en yoğun insani ve ticari ilişkisi olan ülkelerden birisi olduğunu söyledi. Bundan dolayı Sarp Sınır Kapısının oldukça yoğun çalıştığını belirten Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan,sözlerini şöyle sürdürdü:"Sınır kapımızdaki gümrük binalarımızı yenileme çalışmalarımız kapsamında Sarp Sınır Kapımızdaki giriş-çıkış peronu sayısını 8'den 12'ye çıkardık.  

   Yaya geçişlerini dikkate alarak peronları rahatlattık. Gümrük sahasını 9 bin metrekareden 46 bin metrekareye çıkardık. 2016 yılı Kasım ayında başlayan çalışmalar nihayet geçen ay bitti. Gürcistan tarafında bazı eksikliklerden dolayı yaya tünelinin faaliyete geçmesi biraz gecikecek ama diğer bölümlerde hizmet verilmeye başlandı.Yılda yaklaşık 700 bin aracın ve 7 milyon kişinin giriş-çıkış yapar hale geldiği Sarp Gümrük Kapısı'nın yeni tesislerinin ülkemize, Artvin'e ve Gürcü komşularımıza hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,mitingin sonunda Sarp Gümrük Kapısı’yla canlı bağlantı kurdu. Resmi açılışları yapılan tüm bu eserlerin ve hizmetlerin Artvin'e ve ülkeye hayırlar getirmesini dileyen Erdoğan,eserlerin kazandırılmasında emeği geçen başta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gürcistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı George Kobulia, Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava ve hayırseverlere de şükranlarını sundu.

"İSTİYORSANIZ KUZEY IRAK'TA KÜRDİSTAN VAR, DEFOL ORAYA GİT"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,seçime 29 gün kaldığını anımsatarak, alandaki vatandaşlardan seçimlerde destek istedi. "Bu iş ihmale gelmez,bu bir beka meselesidir.Kimlere karşı? Bir tane mutabakat kurmuşlar ya.Kim var burada? CHP, bölücü terör örgütünün desteklediği parti var." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,konuşmasının bu bölümünde HDP'li vekillerin yaptıkları propaganda çalışmalarına ilişkin görüntüleri alandakilerle birlikte izledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; "Bizim ülkemizde 'Kürdistan' diye bir bölge var mı? Niye 'beka meselesi' dediğimizi anlıyor musunuz?

    Bizim ülkemizde Doğu Anadolu'muz var, bizim Güneydoğu Anadolu'muz var,bizim Karadeniz'imiz var,bizim Akdeniz'imiz var,bizim Orta Anadolu'muz var, bizim Ege'miz var, bizim Marmara'mız var ve 780 bin kilometrekareyle bizim vatan topraklarımız var. Ama Kürdistan,istiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var,defol oraya git Biz,size bu toprakları böldürtmeyeceğiz. Ne diyor? 'Biz sırtımızı YPG'ye dayadık.' Sırtını nereye dayamış? 'PKK'ya dayadık' diyor. Peki biz sırtımızı nereye dayadık? Halka ve Hakk'a dayadık.Bizim farkımız bu.Şimdi de kalkmışlar yeni yeni bazı şeyler uyduruyorlar." "2,5 MİLYON İŞSİZE DE İNŞALLAH İŞ TEMİN EDİLECEK" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye'de AK Parti hükümetleri döneminde 9 milyon yeni istihdam ortaya çıkarıp,Cumhuriyet tarihi rekorunun kırıldığını belirterek,"Şimdi bu yıl sonuna kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle beraber çalışıyoruz. 2,5 milyon işsize de inşallah iş temin edilecek." diye konuştu. Türkiye'nin nüfusu artan bir ülke olduğuna işaret eden Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan,kadın ve gençlerin katkısıyla iş gücüne katılma oranının yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseldiğini söyledi.

   Erdoğan,"Tüm bu fevkalade yükselişlere rağmen Türkiye böyle bir istihdam başarısını ortaya koyabilmesinin gerisinde istikrar ve güven içinde ülkemizi her yıl yüzde 5,8 oranında büyütmemiz var." ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK'da genel müdür olarak görev yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Orayı batırdığını biliyorsunuz.Bu adam bir hastaneyi yönetemedi." dedi. Savaş Ay'ın programında SSK hastanelerinin durumunu ve Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürüyken yaptığı konuşmalarının videosunu alana kurulan dev ekrandan vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,şunları kaydetti; "Hali görüyorsunuz.Şimdi SSK Genel Müdürlüğünü yapamayan birisi, bir kasetle ne oldu, CHP'nin başına geldi.9 seçimde 9 mağlubiyet aldı ama koltuğa öyle yapıştı ki oradan kalkamıyor.Onuncu seçimde de ona bir mağlubiyet yaşatmaya hazır mıyız? Bu işi evelallah biz başaracağız ama ben sizden gayret bekliyorum." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Rabia işareti yaparak alandaki vatandaşlarla "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.Bir olacağız,iri olacağız,diri olacağız, kardeş olacağız.Hep birlikte Türkiye olacağız.31 Mart Artvin'imiz için,ülkemiz için hayırlara vesile olsun inşallah." ifadelerini kullandı.BHİM.

Bu haber 88 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 90.787 0,32%
  • DOLAR 5,8996 0,51%
  • EURO 6,6331 0,10%
  • ALTIN 254,00 0,31%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!