Bugün 16 Haziran 2019, Pazar
TGF:GÖREVİNİ YAPAN GAZETECİNİN TEHDİT EDİLMESİNİ KINIYORUZ
Haber Tarihi :03.03.2019
Geçtiğimiz günlerde Kapadokya ?daki çarpık yapılaşma ve peribacalarının arasına yapılan kaçak yapılar ile ilgili İHA muhabiri Coşkun Sağlamdin?in yaptığı haberler nedeniyle ölümle tehdit edilmesi Türkiye Gazeteci ler Federasyonu tarafından kınandı.

Yusufeli Haber Çoruhun Sesi: Cevdet Ağduman

  Geçtiğimiz günlerde Kapadokya ’daki çarpık yapılaşma ve peribacalarının arasına yapılan kaçak yapılar ile ilgili İHA muhabiri Coşkun Sağlamdin’in yaptığı haberler  nedeniyle ölümle tehdit edilmesi Türkiye Gazeteci ler Federasyonu tarafından kınandı.Türkiye Gazeteciler Federas yonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Tüm zorluklara rağmen gazeteciler mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.Kendi sorunlarıyla boğuşurken bir yandan da yaşadığı şehrin sorunlarını dile getiren basın emekçileri yeri geldiğinde kendi sorunlarını görmezden gelebilecek mesleki sorumluluğa da sahiptir. Bugün Kapadokya bölgesinde yaşanan kaçak yapılar ve bölge turizmine zarar veren çarpık betonarme yapıların peribacaları arasında boy göstermesi sadece bizim değil yabancı turistlerinde tepkisine yol açmaktadır.   Dünya harikası olan Kapadok ya bölgesi eşi benzeri olmayan kültür varlıklarını bünyesinde barındıran bir doğa harikasıdır. Her ne olursa olsun başka Kapadokya yok.Koruyup kollamak en başta gazetecinin görevidir.Ve arkadaşımızda bu konuda bir haber yaparak yerel basınımız bölgenin güzelliklerinin yok olmasına engel olmuştur.

    Öncelikle kendisine görevini bütün tehdit ve şantajlara rağmen yerine getirdiği için Türkiye Gazeteciler Federa syonu olarak teşekkür ediyorum.Görevini yapan gazeteciye yapılan ölüm tehditlerinin çözüm olmayacağını, mesle ğinin gereğini yaparak şehirlerin gelişmesine katkı sağladıklarının unutulmaması gerektiğini vurgulamak isterim. Konu ülke gündemine kadar düşmüşken güvenlik güçlerimi zin alacağı tedbirler bizler için çok önemlidir.    Bu vesile ile Nevşehir Gazete ciler Cemiyeti üyesi aynı zaman da İHA muhabiri meslektaşımız Coşkun Sağlamdin’in yanında olduğumuzu ve her daim şehrine sahip çıkan tüm yerel gazeteci arkadaşlarımızın şehrimize ve ülkemize kattığı değeri göz önünde bulundurarak gazetecilerimize verilen önemin bir kat daha artmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu haber 78 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 90.787 0,32%
  • DOLAR 5,8996 0,51%
  • EURO 6,6331 0,10%
  • ALTIN 254,00 0,31%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!