Bugün 3 Aralık 2021, Cuma
Yusufeli Haber 17 Yaşında
Haber Tarihi :16.11.2017
Yusufeli Haber Çoruhun Sesi Gazetemiz 17 Yaşına girdi.11.11.2001 Yılında Yusufeli ilçe merkezin de kurulan Yusufeli Haber 17 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdürüyor.Gazetenin şimdiye kadarki yayın hayatındaki tüm sayıları eksiksiz olarak ciltlendirilerek tarih ve torunlarla buluşturuldu.
Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman
   Yusufeli Haber Çoruhun Sesi Gazetemiz 17 yaşına girdi.
   Yusufeli ilçemiz 17 yıldır araklıksız yayın hayatını sürdüren Yusufeli Haber Gazetesi 11.11.2001 yılında Cevdet Ağduman tarafından kuruldu.4 Yıl aylık olarak yayın hayatını sürdüren gazetemiz daha sonra ilçemize ilk matbaayı kurarak kendi tesislerinde haftalık olarak yayın hayatını sürdürmeye devam ediyor.
   Yusufeli Haber Çoruhun Sesi Gazetesi’nin kurucu imtiyaz sahibi Cevdet Ağduman olarak şunları söylemek isterim:Gazetemiz 17 yıldır hiç bir sayısını aksatmadan yayın hayatını sürdürmektedir. Gazetecilik insan onuruna toplum huzuruna dayanan nazik ve ulvi bir meslektir.Bizde bu  ilkeye dikkat ederek 17 yıllık meslek hayatımızı sürdürdük. Birkaç adli soruşturmamızın haricinde kayde değer herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Gazeteciler,gördüklerini,düşündüklerini,bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.Gazete toplumun kalemidir.
 Basın hürriyetî kalkarsa, vicdan, eğitim,konuşma hürriyetlerî de kalkar.Bir gazete,yalnız haberleri olduğu gibi veren bîr şey değildir,onun gayesi;insanları düşündürerek, kızdırarak,o konuda bir şeyler yapmaya teşvik etmek olmalıdır.
Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.
Basın hürriyeti,öteki hürriyetlerin emniyet sübabıdır. Atatürk’ünde dediği gibi basın Milletin Müşterek Sesidir. Yusufeli Haber Gazetemizin 16 yıllık yayın hayatındaki tüm sayılarını tam olarak eksiksiz bir şekilde ciltlettirip tarihe ve torunlara istifade etmeleri için açmış olduk.
   17 Yıllık mesleki hayatımızda önce ilçemizde,ilimizde,bölgemizde ve Türkiye genelinde çeşitli haberler,olaylar,düğünler,röportajlar,ölenler ve  yaşamın tüm tatlı ve acı olaylarını imkanlarımız dahiline gazetemizde haber yaparak tarihe ve torunlarımıza not düşmeye gayret ettik.Özet olarak tatlısıyla,acısıyla 17 yıllık yayın hayatımızı geride bırakmış olduk. Allah sağlık ve imkan verirse  meslek hayatımızı devam ettireceğiz. Nice yıllara Yusufeli Haber Çoruhun Sesi.Evrensel Anlamda Basının Görevi:
Toplumu bilgilendirmek,yapılan idari işlem ve eylemleri topluma duyurmak, yapılan işlem ve eylem leri kamu yararına sorgulamak yetki ve görevidir. Yazılacak ve anlatılacak çok şeyler var ama ben yazımı burada kendime ait olan bir sözle bitirmek istiyorum.Gazetecilik Saygınlığı Kadar Sorumluluğuda Gerektirir.

Bu haber 3842 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.880 1,22%
  • DOLAR 13,7110 0,35%
  • EURO 15,5410 0,21%
  • ALTIN 777,22 2,09%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!